Orkdal legesenter
Kontakt
Tilknyttede personer
-
Fastlege(15)15 vurderinger
-
Fastlege(1)1 vurdering
Jeg har hatt flere stressede og litt uempatiske fastleger de siste årene, og derfor var jeg veldig glad etter min første legetime med Vilija. Hun var lyttende og tok seg god tid. Jeg opplever henne som en som tar pasienten sin på alvor og behandler han/henne med respekt, og i tillegg er faglig dyktig.
Jeg flyttet fra ålesund til orkdal for 5 år siden da fikk jeg en lege ved orkanger legesenter 2 ganger var jeg til han det var som han ikke forsto meg og da ringte jed orkdal legesenter og fikk marte hun var så hyggelig fra dag nr 1 og hun tok meg på alvor hadde vi bare hatt slike på nav enestående dame som jeg verdsetter meget høyt så fra en til ti så får hun en innertier av meg
Min opplevelse av Marte er at hun er veldig kunnskapsrik, og dyktig i sitt arbeide. Jeg har nå vært hos henne ca fem-seks ganger. Det jeg savner er en personlig tilknytning. Det virker ikke som hun kjenner meg igjen fra gang til gang. Det gir meg inntrykk av at hun ikke setter seg inn i mitt totale sykdomsbilde, jeg vet ikke en gang om hun har lest journalen min. Hadde det ikke vært for at hun virker så utrolig stresset, så hadde jeg tatt det opp med henne. Hun er effektiv, det skal hun ha men samtidig føler jeg ikke at hun ikke bryr seg om meg. Er det noe man trenger når man kommer til en lege og er syk og redd, så er det en viss form omsorg. Det er mulig dette stammer fra at hun er veldig stresset, eller at jeg bare har møtt henne på "dårlige" dager.
Hun er en lege som viser omtanke og tar deg på alvor!
Beste legen jeg noen gang har hatt. endelig blir jeg hørt. Hun tar seg tid til å lytte, spørre og vurdere nøye hva som skal gjøres. Blir henvist til de riktige plassen og får prøve ut medisiner underveis. Fantastisk lege. Føler meg så godt i varetatt .