Tina Margrethe Evensgaard
Kvinne, 48 år
Spesialisering
Godkjenning
Ledige plasser
Motta varsel hvis denne legen får ledig plass
Hun er grundig og saklig, det liker jeg. Gir god informasjon og henviser videre hvis det skulle trenges. Vennlig og imøtekommende, lytter og avbryter ikke. Er kanskje presset på tid, som mange fastleger er, men dette krever at jeg også må holde meg til saken, ikke utenomsnakke, men det er greit nok. Samlet sett er jeg godt fornøyd med Tina som fastlege.
Rett på sak. Konser på det besøket dreier seg om. Lite snikk-snakk utenom
BRA. Det gjelder å være så konkret som mulig i kontakt med pasienten. Det klarer hun på rn utmerket måte
Arrogant, nedlatende, slurvete, unøyaktig, lite hjelpsom og total mangel på empati.
Altså mangel på alle egenskaper en god lege burde ha.
Mulig hun er lei jobben, ikke vet jeg.
Fastlege iaf byttet.
Er veldig fornøyd med Tina som fastlege. Opplever hun som tilgjengelig, forberedt, empatisk og omsorgsfull. Oppleves i dag som trygg og erfaren lege som sjekker og/eller vidresender når det er behov og er god på oppfølging. Liker at det oppleves som om hun gir meg nødvendig tid.
Man oppsøker lege fordi man føler seg syk. Når legen verken lytter eller er interessert i symptomer og man nærmest må krangle for å få tatt blodprøver, føler man seg degradert og kategorisert som hypokonder. At man i tillegg får beskjed om at man burde være frisk når man får medisin, og at det derfor er psykiske årsaker til at man føler seg dårlig føles svært nedverdigende og sårende.
§1 i dagens etiske regler for leger sier: Legen skal helbrede, lindre og trøste.
Det forstår jeg som å behandle med respekt, hjelpe og gi håp, eller i det minste å ikke såre eller skade (verken fysisk eller psykisk).
Vis flere...