Brukernes vurderinger
Om vurderingeneSiste vurderinger av behandlere ved Røa Legekontor
Umulig å få tak i
Lege: Ludmila Aagaard SkrevetDet er umulig å få tak i henne. Det er ikke mulig å få svar når man ringer legekontoret, man blir satt i evigvarende kø. Hun svarer ikke på e-konsultasjon.
Fraråder alle om å bruke henne som fastlege. Jeg har selv byttet fastlege da det er helt essensielt å få tak i legen sin.
Værste legen jeg har møtt
Lege: Ludmila Aagaard SkrevetHun lytter ikke til meg, og ignorerer diognosen jeg har fra hjemlandet mitt Ukraina datert i 2023. Vil ikke henvise meg til spesialist. Hun spurte hvorfor jeg ikke gikk til alle spesialistene i Ukraina, eller reiser tilbake. Ingen i Norge kan hjelpe meg i følge legen. Akkurat som om hun er uvitende om krigen i mitt hjemland. Har intense smerter grunnet lymfostase hvor mine ben hovner opp til det dobbelte i omkrets. Har problemer med å bevege meg i perioder, og ligger mye. Svulster på kroppen kommer og går, de er fylt med blod, og de sprekker enkelte steder. Det eneste legen klarte var å få meg deprimert, uten noe fremtidshåp. Så tenker jeg at en pasient ikke trenger gå til en lege for å bli fortalt at en er fet, like dumt som å fortelle en pasient at du er kortvokst eller noe annet åpenbart, som bare ødelegger psyken. Det er mange som er betydelig større enn meg, som ikke hovner opp slik at beina er dobbelt så store i perioder. Det er fordi de ikke har lymfostase , en diagnose denne legen mener det ikke finnes noen spesialister i Norge til å behandle. Hilsen deprimert ukrainsk flykning.
Veldig uprofesjonell
Lege: Ludmila Aagaard SkrevetLytter ikke, men snur samtalen til å handle om sine egne problemer.
Hun glemmer å booke blodprøver, glemmer å henvise til spesialist til tross for at hun bekrefter muntlig at dette er gjort.
Ludmila gjennomfører all kommunikasjon muntlig, noe som fører til gjentatte misforståelser.
Blir fort sint og høylytt.
Har nå byttet fastlege.
Upålitelig, uvillig til å gi behandling til en trans person
Lege: Shahzad Zia Banaras SkrevetJeg presenterte legen med en utredelse om behandling som jeg har fra en helsestasjon. Ved vårt første møte var han vedvillig og ønsket å hjelpe. Etter å se utredningen begynte han å si at behandlingen var "For vanskelig" og at han ikke hadde nok erfaring med hormoner. Han fortsatte å prøve å sende meg til en annen lege, selv om jeg sa at det var fastlege som måtte følge meg opp per behandlingsprotokoll. Alt dette brukte han for å ungå å hjelpe meg, jeg har snakket med flere pålitlige leger som er enige om at det er en svært enkel behandling. Han fikk også tilbud om kursing fra helsestasjonen, men rett og slett gadd ikke. Full av unskyldninger og avbrøt meg i samtale som om jeg ikke visste hva jeg snakket om. Finn en annen lege, særlig om du er trans.
Veldig fornøyd.
Lege: Ludmila Aagaard SkrevetTar pasienter på alvor. Variert kunnskap. Hyggelig og imøtekommende.
Hun setter i gang prosesser for å utrede ved behov. Flink til å se når det er behov og ikke. Effektiv.
Les alle vurderingene
Les alle publiserte brukervurderinger på Legelisten.no.
Dette er en Pluss-tjeneste. Kjøp gir full Pluss-tilgang.