Norman Isaac Evbinmaharia Idehen

Allmennlegespesialist og fastlege
Mann, 73 år

Spesialisering

Allmennmedisin

Godkjenning

Autorisasjon (1991)

Ledige plasser

13 av 1500

Advarsler

Sjekk eventuelle reaksjoner fra Helsetilsynet

Vurderings­varsel

Bli varslet når nye vurderinger blir publisert

Praksis

Madlaklinikken Telefonnummer51 93 88 9051 93 88 ...
Madlakrossen 9 4042 Hafrsfjord
Vis kart
Norman Isaac Evbinmaharia Idehen er en av 140 fastleger i Stavanger

Brukernes vurderinger

Om vurderingene
Samlet vurdering
(24)
24 vurderinger
Tilgjengelighet
(19)
19 vurderinger
Tillit og kommunikasjon
(17)
17 vurderinger
Service
(18)
18 vurderinger

Siste vurderinger av Norman Isaac Evbinmaharia Idehen

Useriøst

Skrevet
Samlet vurdering
Tilgjengelighet
Tillit og kommunikasjon
Service

Bestilte legetime for å ta en urinprøve. Da jeg, en time forsinket, endelig kom inn til legen fikk jeg fortalt at de som kunne ta denne prøven akkurat var sluttet for dagen.
Meget spesielt da det var opplyst på forhånd at timen var booket i hensikt av å ta denne prøven.
Jeg sa ifra at dette ikke var greit. Legens reaksjon på dette var å nærmest latterliggjøre min «seriøsitet».

Lite samkjørt legesenter, og dette på bekostning av pasientene. Synd, veldig synd!

Latterliggjorde pasient og problem

Skrevet
Samlet vurdering
Tilgjengelighet
Tillit og kommunikasjon
Service

Legen latterliggjorde meg som pasient og tok ikke mitt problem på alvor. Veldig arrogant og overlegen holdning i møte med pasienten.

Utmerket lege

Skrevet
Samlet vurdering
Tilgjengelighet
Tillit og kommunikasjon
Service

Kunnskapsrik, imøtekommende, empatisk og grundig. Når det haster, slipper man til med det samme. Anbefales på det varmeste!

Glemsom

Skrevet
Samlet vurdering
Tilgjengelighet
Tillit og kommunikasjon
Service

I sommer tok jeg med mormoren min til legekontoret for hennes faste legetime som hun har hver fjerde uke. Men da vi kom frem, sto det en lapp på døren om at legekontoret var stengt frem til en viss dato, og at Idehen skulle snart ha sommerferie. De hadde rett og slett glømt å gitt beskjed om hennes faste legetime, som tydeligvis var avlyst.

En annen hendelse var da jeg hadde tatt blodprøver. Jeg ringte inn to til tre uker etter prøvene var tatt og fikk beskjed om at noen av prøvene var utgått. Jeg fikk beskjed om å komme inn for å ta nye prøver, og da jeg kom til legekontoret, visste de ikke hvilke prøver jeg skulle ta. Jeg er redd for at hvis jeg ikke hadde ringt inn, hadde jeg aldri fått vite at jeg egentlig burde ta nye prøver.

Kort og godt må jeg si at de er dårlige på å formidle informasjon og gi beskjeder, både til meg og min familie som pasienter, men også til hverandre på legekontoret.

sur sint å vanskelig å ha å gjøre med

Skrevet
Samlet vurdering
Tilgjengelighet
Tillit og kommunikasjon
Service

hanglemmer resepter henvisniger han.vet ikke hvor jeg er kaldt inn.selv om det er han glemt selv om han har innkalt meg har nok for mange pasienter .hadde det ikke vært for jill hadde legesentret vært konkurs en hyggelig å en flink dame

Vis flere...