Olav Emil Myklebust
Mann, 33 år
Ble tildelt denne legen da min fastlege gikk av med pensjon. Har vært hos han 3 ganger og blir ikke hørt eller tatt på alvor. Første gangen glemte han å henvise meg videre, etter 1,5 uke sendte jeg en melding og purret. Da fikk jeg bare beklager den er sendt nå. Neste gang sitter jeg nesten 1 time å venter på at laboratoriet skal rope meg opp etter time hos han. Det viser seg at han nok en gang har glemt å si fra til laben. Jeg var der for en UVI prøve og han spør om jeg ikke har Gonorè eller HIV. Når jeg allerede er på time ber han meg dra hjem for å ta prøve og komme tilbake igjen. Får heller ikke ut mine faste resepter uten at han ber meg bestille timer.
Dessverre mistet vi vår forrige fastlege på grunn av pensjonering, og det er han som erstatter ham. Han er det stikk motsatte av den forrige legen: han er arrogant, han har ingen empati og han har det alltid travelt, lytter ikke, krangler alltid med det du vil si, han vet til og med bedre hva du føler enn deg selv. Han får meg som kvinne til å føle meg ukomfortabel når jeg er der, både fysisk og følelsesmessig. Dessverre står jeg og familien min på venteliste for en annen lege.
Har hatt noen fastleger iløpet av livet, og må si at dette er den verste jeg noen gang har hatt. Styr unna! Fikk han som fastlege da min forrige lege gikk av med pensjon. Jeg har vært hos ham et par ganger, og jeg oppfatter ham som lite hyggelig og veldig arrogant. Lite interessert i hva jeg har å si. Han snakket også negativt om min tidligere fastlege. Noe jeg finner lite profesjonelt. Har selvfølgelig byttet fastlege.
Etter at min fastlege pensjonerte seg, ble jeg tildelt Olav. Jeg hadde min første legetime med ham i april, og det startet ikke bra. Han snakket nedlatende om min tidligere fastlege, som jeg hadde hatt i mange år. Olav fremsto som en arrogant lege som ikke lyttet til problemene jeg tok opp. I juli hadde jeg en time for å ta blodprøver på laboratoriet, og benyttet da anledningen til å fortelle resepsjonen om mitt første møte med Olav. Jeg ble rådet til å gi ham en ny sjanse, da han var ny på klinikken. I november møtte jeg ham for andre gang, og dessverre var han fortsatt like arrogant. Han forsøkte igjen å overkjøre meg uten å lytte til det jeg kom dit for. Han kommenterte også på en annen leges utskrivelse av medisin til meg mens han var sykemeldt. Etter dette besøket følte jeg meg usikker, og bestemte meg for å bytte lege umiddelbart.
Fikk denne legen da min lege gikk av med pensjon. Syns dessverre han er arrogant, nedlatende og lite hyggelig. Snakker nedlatende om min tidligere fastlege som jeg likte svært godt. Vært hos han ved 3 anledninger og alle gangene greide han å si noe negativt om legen han tok over etter. Dette er meget uprofesjonelt og noe han bør holde seg for god for, uansett hva hans mening er. Bestilte en ordinær time for å ta opp en ny problemstilling,da dette var første time hos han brukte han 15 min av timen på å gå gjennom tidligere sykehistorie som ikke var relevant for problemstillingen. Når jeg endelig slapp til ordet var det knapt noe igjen av timen og det var ikke tid til å prate rundt problemet. Fikk beskjed om å bestille ny time.
Vis flere...