Hanne-Mercedes Florø-Larsen

Allmennlegespesialist og fastlege
Kvinne, 40 år

Spesialisering

Allmennmedisin

Godkjenning

Autorisasjon (2016)

Ledige plasser

16 av 700
Bytt fastlege

Bytte til Hanne-Mercedes Florø-Larsen?

Bytte av fastlege gjøres på helsenorge.no. Klikk på knappen under for å gå til Hanne-Mercedes Florø-Larsen's oppføring der.

Advarsler

Sjekk eventuelle reaksjoner fra Helsetilsynet

Vurderings­varsel

Bli varslet når nye vurderinger blir publisert

Praksis

Ullevål Stadion Legesenter Telefonnummer 23 00 86 70 23 00 86 ...
Sognsveien 75B 0855 Oslo
Hanne-Mercedes Florø-Larsen er en av 627 fastleger i Oslo

Brukernes vurderinger

Om vurderingene

Om vurderingene

Legelisten publiserer vurderinger skrevet av pasienter og, i noen tilfeller, deres pårørende.

Alle vurderinger blir moderert for å sikre kvaliteten i det som blir publisert. Vurderinger som er i tråd med våre retningslinjer blir publisert, i motsatt fall blir de avvist. Brukere mottar varsel om vurderingen deres blir publisert eller avvist. Hvis den blir avvist angis, som hovedregel, årsak til avvisningen.

Vurderinger vises i kronologisk rekkefølge. De nyeste vurderingene vises øverst. Gjennomsnittlig skår for behandlere og klinikker beregnes som et vanlig gjennomsnitt der alle vurderinger vektes likt. Kun publiserte vurderinger medregnes i gjennomsnittet.

Noen klinikker og behandlere kjøper tjenester av Legelisten, for eksempel Premium Profil. Slike avtaler mellom klinikker, behandlere og Legelisten påvirker ikke om vurderinger blir publisert eller avvist.

Mer informasjon om vurderinger kan finnes på siden Ofte stilte spørsmål.

Samlet vurdering
(2)
2 vurderinger
Tilgjengelighet
(0)
0 vurderinger
Tillit og kommunikasjon
(0)
0 vurderinger
Service
(0)
0 vurderinger

Siste vurderinger av Hanne-Mercedes Florø-Larsen

Frekk og hensynsløs

Skrevet
Samlet vurdering
Tilgjengelighet
Tillit og kommunikasjon
Service

Jeg absolutt ikke anbefale denne legen. Legen fremstod som lite lyttende i møtet. Hun ga meg en beskjed som satte en stopper for videre samtale, uten å åpne for spørsmål eller undring. Jeg opplevde at hun allerede hadde konkludert før jeg fikk forklart min situasjon ferdig.

Hun ga ingen rom for at ting kan være annerledes enn hun først antok. Beskjeden ble gitt som en endelig sannhet, ikke som en vurdering som kunne ses fra flere sider. Hun henviste ikke til andre muligheter, andre steder eller andre måter å få hjelp på.
Kommunikasjonen bar preg av lite varme og forståelse. Hun kompliserer og drøyer ting og har ingen empati til sin pasient. Jeg har aldri tidligere møtt en lege som fremstår så lite imøtekommende. Av en time som er satt opp, bruker hun som regel bare rundt ti minutter på pasienten. Hun antar mye uten at hun har kunnskap om temaet. De meste av mine samtaler har gått via Helse Norge.

Trygg å lett å kommunisere med.

Skrevet
Samlet vurdering
Tilgjengelighet
Tillit og kommunikasjon
Service

Hyggelig og jeg følte meg meget godt ivaretatt.. siden dette var første gang jeg møtte henne , er det ikke så mye å uttale seg om.6:jeg er 85 år