Jørgen Hestnes
Mann, 26 år
Om
Jeg er psykolog ved Marstein Psykologklinikk i Oslo sentrum og tar imot mennesker med et bredt spekter av psykiske vansker. Det kan blant annet være stress, angst, depresjon, lavt selvbilde eller utfordringer i relasjoner.
I terapi er jeg opptatt av å forstå hvordan følelser, relasjoner og mønstre i livet påvirker hvordan du har det. Sammen forsøker vi å skape større forståelse for det som er vanskelig, og finne frem til endringer som kan gjøre hverdagen lettere.
Jeg tilbyr også metakognitiv terapi (MKT), en strukturert terapiform som kan være særlig relevant ved mye bekymring, grubling, tankekjør og helseangst.
For meg er det viktig at terapi oppleves som et reelt samarbeid, preget av respekt og åpenhet. Jeg er også særlig opptatt av psykisk helse blant unge menn, og møter blant annet problemstillinger knyttet til press, usikkerhet og skam.