Brukernes vurderinger
Om vurderingeneSiste vurderinger av K5 Klinikken
Upassende
Lege: Mikael Røijen SkrevetJeg byttet gynekolog etter å ha vært hos Michael to ganger. Han er kunnskapsrik, men det veier ikke opp for hvordan han snakker med pasienten. Jeg tror ikke det er vondt ment, men som en godt voksen kvinne misliker jeg fryktelig å bli kalt "jenta mi". Det oppleves som nedlatende og upassende. Han ga meg også flere ganger råd som jeg ikke etterspurte på ting som han ikke har noe med.
Hei!
Takk for tilbakemeldingen. Noen tilbakemeldinger er gode, noen mindre gode, men begge deler er nødvendige for at vi skal bli bedre i vårt møte med våre pasienter. Det er bare på positiv og negativ konstruktiv kritikk vi vil kunne vokse.
Måten vi på K5 Klinikken snakker til våre pasienter skal alltid være korrekt, og jeg beklager hvis du har opplevd min måte å snakke til deg som nedlatende. Det var ikke tilsiktet. Ikke alle ord vi velger passer for alle, men sikkert er at det ikke var vondt ment.
Ettersom det nok er flere som leser kommentarene vil jeg tillate med å komme med et forslag til både deg og fremtidige pasienter: Kom gjerne med tilbakemeldingene direkte når du er på kontoret. Hos oss tåler vi å høre alle slags tilbakemeldinger så lenge de er konstruktive og bidrar til at vi bli bedre. Vi ønsker full ytringsfrihet uten at dette skal ha noen negative konsekvenser for pasientbehandlingen, spesielt når det dreier seg om tilbakemeldinger som ligger på metakommunikasjonsnivået. Da kan vi rydde opp i misforståelser umiddelbart. Du slipper å ta med deg ubehaget ut av kontoret, og jeg slipper å lese dette flere uker senere uten å ha mulighet rette opp feilen.
Med vennlig hilsen
Mikael Røijen
Besvart av Mikael RøijenRolig og trygg
Lege: Mikael Røijen SkrevetAldri følt meg så godt ivaretatt av en lege før. Han tar seg tid til å prate med deg, forklare det du måtte lure på. Fantastisk lege!
God hjelp og mye kunnskap
Lege: Mikael Røijen SkrevetJeg har etterhvert blitt en voksen dame og har i alle år fått høre "såpass må du tåle", "du får drikke litt mindre vann" og "alle damer har cyster". Derfor hadde jeg egentlig avfunnet meg med situasjonen. Men ny fastlege førte til ny gynekolog, og takk for det.
Allerede på første konsultasjon fikk jeg en forklaring på problemene mine, alt var ikke normalt.
Det ga seg ikke der, legen fulgte opp blodprøver, kom med forslag til trening og kosthold som kan gi bedring og var dyktig i kommunikasjon med fastlegen min.
Deretter ble jeg henvist til videre undersøkelser. Nå har jeg endelig en forklaring og en diagnose. Tusen takk for kunnskapsrike og engasjerte leger.
Skuffet
Lege: Mikael Røijen SkrevetEtter å ha lest så mange positive tilbakemeldinger så ble besøket mitt på k5klinikken en nedtur. Ja, han er kunnskapsrik, men når jeg drar til gynekolog så er det for å få hjelp til underlivsplager, IKKE for å bli belært om vekta mi og hvilke dietter jeg bør følge. Viste seg at jeg hadde endometriose, noe jeg ikke fikk annen informasjon om enn å bytte p-piller, og ikke rakk jeg å spørre da han snakket i vei om sumobrytere og bmi. Gikk ut derfra med tusen spørsmål, dårligere selvtillit og fryktelig skuffet. Kommer ikke til å dra tilbake..
Slik jeg leser ditt innlegg er du en kvinne som kom til meg i troen om at du hadde en enkel problemstilling, og at du skulle få en enkel forklaring samt en rask og enkel løsning («quickfix»). Så oppdaget du under konsultasjonen at det ikke var så enkelt likevel, og at veien til å bli symptomfri og frisk krever en ikke ubetydelig egeninnsats av deg.
Endometriose og kroniske bekkensmerter er et svært omfattende og komplisert medisinsk område hvor også vi leger i de siste 50 årene har trodd at det fantes en «quickfix». Også vi har måttet lære at ting ikke alltid er så enkle som de tilsynelatende ser ut til å være, og også vi har vært forvirret og frustrert når vi har måttet oppdage at pasientene våre ikke ble bedre med de enkle tiltakene vi har kommet med.
Undersøkelsen du har fått gjort hos meg og de rådene du har fått av meg er helt i tråd med de anbefalingene som EEL (European Endometriosis Leage) kommer med.
Jeg håper at du forstår at jeg hele tiden vil ditt beste. Mitt ønske er at du blir smertefri og får et godt liv. For din del håper jeg at du tenker litt mer over det vi snakket om og prøver å følge de rådene jeg ga deg. Du vil etter hvert se at mye av det jeg informerte deg om vil være nyttig likevel.
Kommer du så til det punktet at du trenger noe mer hjelp og veiledning så er du alltid velkommen tilbake.
Besvart av Mikael RøijenUtrolig dyktig
Lege: Mikael Røijen SkrevetJeg har vært hos han noen ganger nå, før og etter graviditet. Jeg har aldri likt å gå til gynekolog og spesielt ikke en mann, men dette var anbefalt etter min fastlege i Moss. Etter første møte med han, så ble jeg så positivt overraska, hvor snill han er, og hvor dyktig han er i faget sitt. Jeg følte meg ivaretatt, og virkelig sett. Anbefales på det sterkeste!
Les alle vurderingene
Les alle publiserte brukervurderinger på Legelisten.no.
Dette er en Pluss-tjeneste. Kjøp gir full Pluss-tilgang.