Brukernes vurderinger
Om vurderingeneSiste vurderinger av behandlere ved Farsund legesenter
Hører ikke etter og avskiver seg ansvar.
Lege: Johannes Maubach SkrevetJeg fortalte ham hva jeg hadde opplevd på [navn fjernet av moderator] DPS, var veldig klar på at jeg ikke ønsket noe med dem å gjøre, og kom med konkrete ønsker på hva jeg ville. I stede for å undersøke hvem som tilbyr det jeg ønsket sender han bare en henvisning til samme DPS, som avviser meg, og når jeg etter anbefaling fra Maubach klager, blir henvist til det private helsevesen, dvs blir fortalt nok en gang at jeg ikke er verdig hjelp. Hele min sats for igjen prøve å søke hjelp blir rivet ned i oppløpet, og alt jeg får fra ham er et skuldertrekk: "Beklager at jeg ikke kunne hjelpe deg mer". Og jeg er dårligere en på lenge og står helt uten hjelp.
Lite fornøyd
Lege: Emma Remine Reisvaag Sunde SkrevetHar hatt denne fastlegen over noen år nå, og hatt flere gange hatt behov for legeoppfølging grunnet alvorlig sykdom. Jeg opplever denne legen som vanskelig tilgjengelig, lite interessert og synes hun gir lite omsorgsfull hjelp.
Er usikker på faglig forsvarlighet og stiller spørsmålstegn ved fastlegeordningen når det oppleves på denne måten.
Meget oppegående
Lege: Johannes Maubach SkrevetHyggelig og imøtekommende. Virker og være veldig kompetent.
Har ikke så veldig mye mer å si, en at jeg er meget fornøyd.
Tillitsvekkende
Lege: Johannes Maubach SkrevetJeg har veldig god erfaring med Mauback. Min fastlege i flere år. Har god tid, leser mellom linjene og tar deg seriøst. Han følger opp og sender videre til spesialister der det er nødvendig. Har stor tillitt til Mauback.
Dyktig
Lege: Emma Remine Reisvaag Sunde SkrevetEmpatisk, lyttende og kunnskapsrik. Føler meg trygg og ivaretatt. Sender henvisning ved behov. Og tar seg tid til å forklare.
Les alle vurderingene
Les alle publiserte brukervurderinger på Legelisten.no.
Dette er en Pluss-tjeneste. Kjøp gir full Pluss-tilgang.