Brukernes vurderinger
Om vurderingeneSiste vurderinger av behandlere ved Legene På Brygga
Trygg og hyggelig
Lege: Alamdar Khusrawi SkrevetEn kjempe hyggelig mann, som gjør at man føler seg trygg og sett på kontoret. Kunne ikke vært mer fornøyd med en lege med så mye kunnskap og tryghet.
Traumatisk opplevelse
Lege: Alamdar Khusrawi SkrevetDet har vært min første opplevelse med en norsk lege, og samtidig har det vært den mest traumatiske legeopplevelsen i hele mitt liv!
Jeg gikk dit fordi jeg var gravid og hadde noen mørkebrune blødninger. Jeg var veldig bekymret for at det kunne være en spontanabort. Etter at jeg hadde ventet i fire dager på å endelig kunne ringe til fastlegen min (det har vært påskeferie), måtte jeg vente 50 minutter i telefonkø. Etter det fikk jeg heldigvis time på ettermiddagen. Dr. Alamdar Khusrawi satt på kontoret sitt og hilste mannen min og meg med: «Her kommer den fremtidige familien». For oss var det en veldig rar måte å hilse på et par som er bekymret for abort. Jeg begynte å fortelle hva som hadde skjedd de siste dagene, men han hørte ikke på meg. Han sa at vi skulle ta en ultralyd. Mens han tok ultralyden, var jeg kjemperedd, og etter en stund som føltes som en evighet, sa han bare: «Jeg kan ikke se noe på ultralyden, du har en tidlig abort.» Så klappet han meg på magen, lo litt og sa: «Men ikke vær lei deg, du kan bare lage en ny baby.» Da jeg sa at jeg var redd for hva som kom til å skje nå, svarte han bare: «Du kan ringe dit, og shhhh, så suger de alt ut». Mens han snakket med meg, smilte og lo han hele tiden, som om han snakket om noe morsomt eller hyggelig. Det var veldig forstyrrende for meg. Etter ultralyden viste jeg ham bilder av blødningene mine, som jeg egentlig ville vise ham i begynnelsen av samtalen. Da han så bildene, svarte han plutselig: «Å, men det var ikke mye. Da tar vi en blodprøve i morgen.» Dermed sendte han meg hjem uten informasjon om hva som kunne skje, og jeg var usikker på om jeg allerede hadde hatt en tidlig abort eller ikke. Den natten fikk jeg store magesmerter og blødde fryktelig. Jeg var sikker på at det var spontanaborten. Likevel dro jeg for å ta blodprøven neste morgen. Mens den ene damen tok blodprøven, kom dr. Khusrawi inn i rommet. Han spurte lykkelig: «Hvordan går det i dag?». Foran to andre ansatte måtte jeg forklare at jeg hadde en spontanabort med mye blod i natt. Senere sa han med et smil om munnen: «Du hadde smerter i magen, ikke sant?». Han sendte meg til slutt til sykehuset der tre kompetente gynekologer jobbet. De var det motsatte av ham: empatiske og medfølende. Alle de åpne spørsmålene jeg fortsatt hadde etter timen hos dr. Khusrawi, fikk jeg endelig besvart. Aborten var en tragisk opplevelse. Men et av de verste minnene er timen hos Khusrawi og måten han snakket til meg på. Jeg byttet fastlegen med det samme.
Du finner ingen bedre fastlege!
Lege: Mohammed Sherif SkrevetSherif har alle kvaliteter en lege burde ha! Empatisk, lyttende, respektfull, engasjert, vennlig, hjelpsom, kunnskapsrik, trygg, digitalisert og faglig dyktig. Ikke minst er han utrolig hyggelig og alltid på godt humør. Opplever alltid en behagelig og tillitsvekkende pasientopplevelse.
Utrolig bra
Lege: Mohammed Sherif SkrevetBåde min kone og jeg er utrolig fornøyde, og lettet etter å ha hatt en særdeles dårlig fastlege (lavest ratio i Halden), over å være så priviligerte over å få komme til Sherif.
Veldig hyggelig og forståelsesfullt vesen, det føles trygt.
Merk at de eneste punktene som ikke gir 5 stjerner dreier seg om antall minutter i telefonkø (ikke mulig å gi 5) osv..
Dårlig Erfaring
Lege: Mohammed Sherif SkrevetFøler at legen ikke forstår mitt problem. Får derfor ikke den behandlingen jeg trenger. Betjeningen virker sur og lite imøtekommende de nye som har begynnt der
Les alle vurderingene
Les alle publiserte brukervurderinger på Legelisten.no.
Tilgangen varer i 24 timer. Kjøpet er en engangsbetaling.
💙 Visste du at Legelisten årlig har over 3 millioner brukere?