Brukernes vurderinger
Om vurderingeneSiste vurderinger av Aleris Oslo
Kompetanse og kvalitet
Lege: Caroline Becker SkrevetEn lege som virkelig ser hele mennesket <3
Jeg kan ikke få rost Caroline og teamet nok. Gjennom hele IVF-behandlingen har jeg følt meg sett, ivaretatt og møtt med en varme og trygghet som har betydd enormt mye i en sårbar og følelsesmessig krevende prosess.
Caroline er svært faglig dyktig, grundig og profesjonell, men det som virkelig skiller seg ut er den personlige tilnærmingen. Hun tok seg god tid til å utrede, til å forklare, svare på spørsmål og berolige når usikkerheten meldte seg. Jeg følte meg aldri som "én av mange", men som et menneske med en unik historie.
Oppfølgingen har vært tett og trygg, og kommunikasjonen har vært tydelig og omsorgsfull hele veien. Jeg har hatt full tillit til vurderingene som ble gjort, og det har gitt meg ro i en ellers urolig periode.
Jeg er utrolig takknemlig for behandlingen og støtten jeg har fått, og kan på det varmeste anbefale Caroline til andre som skal gjennom IVF. Her møter du både høy kompetanse og et stort hjerte <3
Profesjonell og omsorgsfull
Lege: Nisha Mistry SkrevetJeg hadde en veldig god opplevelse hos kardiologen, Nisha Mistry. Nisha var svært profesjonell og viste stor sympati. Jeg ble tatt imot på en trygg og varm måte. Legen forklarte problemet mitt grundig, blant annet ved hjelp av tegninger, noe som gjorde det lett å forstå.
Jeg var litt nervøs før timen, men hun skapte en rolig og behagelig atmosfære som gjorde meg trygg. I tillegg fikk jeg gode og konkrete råd om både kosthold og trening.
Alt i alt er jeg veldig fornøyd og kan varmt anbefale henne.
Faglig dyktig, empatisk og omsorgsfull
Lege: Jenny Alvirovic SkrevetJeg har slitt med sterke menstruasjonssmerter siden 13-års alder. I 2005 ble jeg operert ved hjelp av åpen kirurgi, der de fjernet en høyresidig ovarialcyste sammen med høyre ovarier. Det ble påvist endometriose.
Jeg har hatt økende smerter og plager i mange år, og en betydelig forverring siden 2023. Smertene var lokalisert til venstre fossa, hvor man også har funn på både CT og MR av myom, men smertene kunne også være relatert til min endometriose hvor det er beskrevet betydelige sammenvoksinger mange år tilbake.
Jeg har vært til flere vurderinger ved ulike sykehus, uten at det har blitt gjort en skikkelig vurdering. Jeg blir ikke hørt på mine smerter og de påstår at alt er normalt. Som 58-åring hadde jeg passert overgangsalder og var for gammel til å ha aktiv endometriose. De finner derfor ingen operasjonsindikasjon. Jeg får ikke operasjon i det offentlige helsevesenet i Norge. Det eneste de kunne tilby var fysioterapi og smerteklinikk.
Vinteren 2024/2025 var smertene så ille at jeg ikke visste om jeg orket å gå inn i en ny sommer. Jeg hadde uutholdelige smerter i venstre adnex/ovarium, sammenvoksinger, redusert tarm- og blærefunksjon, problemer med å sitte, problemer med å ligge, greide ikke å være i aktivitet eller jobb, fikk ikke sove og måtte ta sterke smertestillende. Jeg hadde nærmest gitt opp å få hjelp da jeg kom i kontakt med «min reddende engel» Jenny Alvirovic på Aleris Frogner.
Spesialist Jenny Alvirovic tok meg og mine smerter på alvor, er veldig empatisk og lyttet til meg som pasient. Etter en grundig vurdering, kom hun frem til at hun kunne hjelpe meg. Hun planla derfor laparoskopisk operasjon med to kirurger.
Jeg møtte opp på Aleris Frogner kl. 07:00 på laboratoriet, og ble innlagt og operert kl. 08:00. Operasjonen tok ca. 1 ½ time. Etter oppvåkning ble jeg flyttet til sengepost hvor jeg lå over til neste dag, og kunne dra hjem kl. 11:06.
Jeg er utrolig glad for at jeg tok reisen til Aleris Frogner. Ekspertene der har reddet meg fra et liv med sterke smerter. Det var mye å ta tak i fra mange år tilbake. Man har gjort adheranseløsning, fjernet livmor med myom og livmorhals, venstre adnex og rest av høyre adnex med tube. Funnet med stilket myom og noen sammenvoksinger kunne forklare mine plager.
Jeg har nå blitt kvitt bortimot 80-90 % av smertene relatert til venstre side, og kan igjen fungere i det daglige. I stedet for et liv med smerter, kan jeg se fremover mot et normalt liv igjen.
Trygg og kunnskapsrik
Lege: Cecilie Dobloug SkrevetMed ulike diagnoser og feilvurderinger gjennom flere år, fikk jeg riktig hjelp av Cecilie Dobloug. Hun lyttet, tok nødvendige prøver og fant årsaken til mine smerter. En tidligere feildiagnose fra en tidligere lege, ble som en knagg for andre å henge smerteforklaringene på. Til slutt godtok jeg at dagene mine skulle være sterkt begrenset med behov for hjelpemidler. Nå har jeg fått riktige medisiner, ny behandling og en smertefri hverdag. Jeg kan ikke få takket nok! Hun er dyktig, lyttende og empatisk. Har tid til spørsmål og gir forståelige svar.
Dyktig og hyggelig
Lege: Nisha Mistry SkrevetBare godt å si om henne. Faglig svært dyktig. Oppmerksom og hyggelig. Tar seg god tid. Konklusjon og oppfølgingsforslag er profesjonelt og tillitsvekkende
Les alle vurderingene
Les alle publiserte brukervurderinger på Legelisten.no.
Dette er en Pluss-tjeneste. Kjøp gir full Pluss-tilgang.