Brukernes vurderinger
Om vurderingeneSiste vurderinger av Trondheim Lungelegesenter AS
En kunnskapsrik lege som anbefales
Lege: Alf Magne Heggli SkrevetDette er et lege kontor jeg vil anbefale på det sterkeste. En trygg dyktig lege som er flink å forklare og gi deg gode råd og svar på dine spørsmål. Sykepleieren var kjempekoselig og svært flink til å forklare deg hvordan undersøkelsene du skulle ta skulle gjøres på riktig måte. Følte meg virkelig godt ivaretatt. Som sagt en kunnskapsrik lege som kan sine ting og jeg anbefaler på det sterkeste
.
Fornøyd pasient.
Lege: Alf Magne Heggli SkrevetAll honnør til sykepleier og lege ved Trondheim lungelegesenter, mange takk for god behandling ved senteret.
Kunnskapsrik, pedagogisk, trygg, vennlig
Lege: Alf Magne Heggli SkrevetJeg finner ikke noe negativt å si om Heggli og resten av kontoret. Tvert imot. Etter mange år som pasient, er mitt inntrykk at lungelegesenteret drives effektivt og omsorgsfullt, og med en service, vennlighet og omtanke som inngir trygghet og tillit.
God hjelp, fine folk
Lege: Alf Magne Heggli SkrevetFått fantastisk god hjelp med behandling av astma. Nytt og bedre liv med god lungekapasitet. God oppfølging. Alltid hyggelig å komme hit.
Dårlig informasjon
Lege: Alf Magne Heggli SkrevetPlager med brystsmerter, dårlig allmenntilstand og slimproduksjon i lang tid og andre symptomer fikk meg til å oppsøke fastlegen. Han henviste meg til lungespesialist Heggli som etter spirometri med ukjent resultat henviste meg til CT. Jeg har ikke fått mulighet til å snakke med ham etter det eller få tilgang til pasientjournalen (epikrisen) som kontordamen sier de bare sender til fastlegene. Å få time hos fastlegen tar tid og han er ikke spesialist. I mellomtiden eksperimenterer jeg med forskjellige typer astmamedisiner og dosering av disse selv og håper det ikke er noe verre enn astma med meg. Etter undersøkelser mener jeg at man burde vært innkalt til et informasjonsmøte.
Etter at undersøkelser er utført gjennomgås de med lege ,og spirometri er forklart. CT funn er meddelt muntlig og skriftlig.Dersom alle funn er normale og meddelt som normale via telefon,innkalles ikke alltid pasientene til ny samtale da det vil bare medføre tidstap for alle parter.Det kan være viktig med ytterligere undersøkelser og oppfølging til fastlege dersom alle funn er normale.Epikrise sendes fastlege med informasjon om videre tiltak.Hele journalen kan utleveres til pasienten,det er en juridisk rettighet,men viktigere er at man får oppfølging ,og i dette tilfellet viktig at fastlege følger opp.At fastlege har lang ventetid er det lite vi kan gjøre med.Vi skriver ikke ut medisiner for eksprimentering ,og når vi skriver ut medisiner følger det med en klare dosering.
Besvart av Alf Magne HeggliLes alle vurderingene
Les alle publiserte brukervurderinger på Legelisten.no.
Dette er en Pluss-tjeneste. Kjøp gir full Pluss-tilgang.