Inge Røsstad
Mann, 67 år
Var veldig spent på å komme til min nye fastlege etter 4 år i Sverige.
En ting å si,kunne ikke bli bedre.
Det var en lege som var blid,tok seg veldig god tid.
Var en lege som ville følge opp pasientens plager...
Er å anbefale til de som ikke er fornøyd med den legen en har.....
Tar seg tid til å lytte på pasienten,og setter seg i problemene.dyktig til å sette seg inn i medisin sammensetting, slik at det ikke blir konflikt mellom legemidlene. Handler hurtig når det er påkrevd. Absolutt å anbefale. Kontorpersonalet er hyggelige, og flinke til å yte rask og god service, når det er nødvendig.
Tar seg god tid til pas, han ser hele deg som menneske!!!! Opplever at han leser journalen og ser på de siste prøvene før jeg har kommet inn! Han bryr seg!!!
Det blir en dårlig dialog mellom lege og pasient når legen ikke har lest journaler og prøvesvar før timeavtalen og ikke bryr seg om å få bekreftet det man forsøker å formidle under timeavtalen ved å lese igjennom den medisinske dokumentasjonen som foreligger.
Man hadde følt seg tryggere som pasient om fastlegen henviste videre til spesialist med kunnskap på området.
Legen er hyggelig å prate med, men oppleves om dårlig faglig oppdatert.
Jeg har vært fornøyd med tilgjengeligheten til Dr. Røsstad. Han har et ønske om å hjelpe. Turnuslege brukes ved behov, så det er ikke alltid man treffer sin fastlege. Enkelte av sekretærene oppleves som lite hjelpsomme.
Vis flere...