Sarah Giessing Kallevik Haagensen
Kvinne, 42 år
Spesialisering
Godkjenning
Ledige plasser
Motta varsel hvis denne legen får ledig plass
Jeg opplevde legen som hyggelig, vennlig, rask og effektiv. Det var positivt at hun ofte forsøkte å berolige, og det kunne i noen tilfeller bidra til å redusere angst.
Samtidig opplevde jeg flere ganger at symptomer ble bagatellisert, og at det manglet både forståelse og empati i situasjoner hvor jeg hadde behov for mer støtte og dialog.
Jeg opplevde også en viss forutinntatthet, og i møte med innvendinger eller spørsmål fikk jeg ofte følelsen av arroganse og manglende vilje til å se saken fra flere sider.
Samtalene kunne bli avsluttet raskt, uten at det ble stilt tilstrekkelig spørsmål eller gitt grundige forklaringer. Jeg savnet en mer lyttende og undersøkende tilnærming.
For meg ble det viktig å finne en lege som er mer åpen og interessert i å forstå det helhetlige bildet, og som ønsker å stille flere spørsmål og forklare mer underveis i konsultasjonen.
Blir ikke tatt seriøst og snakker ovenfra og ned. Hun har gjort et par grove feil, men det bagatelliserer hun. Beste er å styre unna denne legen. Føler meg lite verdt. Går med sterke smerter, men får kun Paracet selv med min alvorlige diagnose. Orker ikke mer. Har byttet lege. Endelig
90% av tiden ikke tilstede da hun bruker vikarer ofte. Selv da hun var tilstede sendte hun meg til en deltidsvikar for noe som krevde hennes godkjenning. Sarah er ikke tilstrekkelig som en fastlege og bagatelliserer problemene dine. Viser lite sympati ovenfor pasient.
Veldig fornøyd med Sarah, føler meg veldig godt ivaretatt. Hun bryr seg og jeg føler meg sett og hørt. Veldig flink til å gi tilbakemeldinger på tlf og på e-kons. Ordentlig god fastlege
Svært dyktig lege. Hun gir god informasjon uten å snakke ovenfra og ned. Hun er god til å lytte, er ydmyk og gir trygghet. Hun har masse kunnskap, er effektiv og varm samtidig. Veldig flink med barn også. Håper jeg får beholde henne som lege for meg og familien så lenge som mulig.
Vis flere...