Linda Farstad
Kvinne, 53 år
Linda er meget faglig dyktig og med et sterkt ønske om å kunne hjelpe meg som pasient. Har hatt lenge problem med eksem og har forsøkt hos mange ulike leger uten å få hjelp. Linda har hjulpet meg, og jeg har nå endelig fått orden på mina problemer. Anbefaler henne på det sterkeste.
Fornøyd med henne, følte at jeg ble tatt godt imot. Fikk hjelpen jeg trengte og ble møtt med empati og forståelse. En av de bedre legene der ute.
Hadde en time her og det skjer ikke igjen. Hun var nedlatende i måten hun pratet på og etterliknet meg. Det er lite forståelse og empati å oppspore, så den følelsen jeg fikk i denne timen, vil jeg ikke ha igjen. Har ikke opplevd de dette hos noen andre behandlere. Jeg ble rett og slett utpsyket av henne. Så det er siste gang jeg har vært her.
På barsel kontroll 6 uker etter fødsel, fikk jeg spørreskjema for å avdekke depresjon. Jeg skårte helt normalt på denne, men var hormonell og strevde litt med å tilpasse meg en ny rolle i livet. På bakgrunn av disse to, fikk jeg tilbud om "lykkepiller", ikke samtaler, ikke trygging, ingenting... Bare.. piller.. takket pent nei, og begynte søken etter ny fastlege. Hvem ønsker vell en fastlege som bare tilbyr piller, og ikke dypdykker i selve problemstillingen?
Har hatt Linda som fastlege i mange år, og opplever henne som en dyktig lege som kan mye om så mangt. Har vært innom ganske mange ulike problemstillinger med min helse i løpet av disse årene. Opplever at vi har god kommunikasjon og at jeg/min helse tas på alvor. Kan absolutt anbefale henne videre. Kontor/labpersonalet er også veldig trivelige og stødige folk som jobber på for pasientene.
Vis flere...