Linda Farstad
Kvinne, 52 år
På barsel kontroll 6 uker etter fødsel, fikk jeg spørreskjema for å avdekke depresjon. Jeg skårte helt normalt på denne, men var hormonell og strevde litt med å tilpasse meg en ny rolle i livet. På bakgrunn av disse to, fikk jeg tilbud om "lykkepiller", ikke samtaler, ikke trygging, ingenting... Bare.. piller.. takket pent nei, og begynte søken etter ny fastlege. Hvem ønsker vell en fastlege som bare tilbyr piller, og ikke dypdykker i selve problemstillingen?
Har hatt Linda som fastlege i mange år, og opplever henne som en dyktig lege som kan mye om så mangt. Har vært innom ganske mange ulike problemstillinger med min helse i løpet av disse årene. Opplever at vi har god kommunikasjon og at jeg/min helse tas på alvor. Kan absolutt anbefale henne videre. Kontor/labpersonalet er også veldig trivelige og stødige folk som jobber på for pasientene.
Hun har en ovenfra holdning, og vil ikke høre etter når jeg har tatt opp et problem flere ganger. Jeg har spurt om å få bli videresendt til spesialist, men hun henger seg opp i andre uviktige detaljer og blir irritert/sur når jeg sier hva jeg faktisk trenger. Ho setter opp nye timer hele tiden, og får meg til å prøve endeløse alternativer som aldri løser problemet.
Ovenfra og ned holdning.
Dårlig lytter.
Avbryter.- Virker lite interessert.
For rask til å konkludere symptomene.
Viktig å høre pasientens historie.
Skikkelig ekkel følelse man får når man kommer inn, da det virker som at hun kun «klistrer» på et smil. Veldig nedlatende og lytter ikke, bagatelliser symptomer og tar seg ikke tid. Drar sjeldent til fastlegen, men når jeg først er det så får man følelsen av at man er til bry.
Anbefaler ingen å gå til denne fastlegen, står enda på venteliste for ny.
Vis flere...