Trine Valaker

Allmennlegespesialist og fastlege
Kvinne, 50 år

Spesialisering

Allmennmedisin

Godkjenning

Autorisasjon (2005)

Ledige plasser

0 av 1000
Motta varsel hvis denne legen får ledig plass

Venteliste

54 personer

Sist ledig plass

Se når legen sist åpnet sin liste for nye pasienter utenom ventelisten

Advarsler

Sjekk eventuelle reaksjoner fra Helsetilsynet

Vurderings­varsel

Bli varslet når nye vurderinger blir publisert

Praksis

Vika Legesenter Telefonnummer 70 17 45 60 70 17 45 ...
Kanalveien 18 6010 Ålesund
Trine Valaker er en av 58 fastleger i Ålesund

Brukernes vurderinger

Om vurderingene

Om vurderingene

Legelisten publiserer vurderinger skrevet av pasienter og, i noen tilfeller, deres pårørende.

Alle vurderinger blir moderert for å sikre kvaliteten i det som blir publisert. Vurderinger som er i tråd med våre retningslinjer blir publisert, i motsatt fall blir de avvist. Brukere mottar varsel om vurderingen deres blir publisert eller avvist. Hvis den blir avvist angis, som hovedregel, årsak til avvisningen.

Vurderinger vises i kronologisk rekkefølge. De nyeste vurderingene vises øverst. Gjennomsnittlig skår for behandlere og klinikker beregnes som et vanlig gjennomsnitt der alle vurderinger vektes likt. Kun publiserte vurderinger medregnes i gjennomsnittet.

Noen klinikker og behandlere kjøper tjenester av Legelisten, for eksempel Premium Profil. Slike avtaler mellom klinikker, behandlere og Legelisten påvirker ikke om vurderinger blir publisert eller avvist.

Mer informasjon om vurderinger kan finnes på siden Ofte stilte spørsmål.

Samlet vurdering
(15)
15 vurderinger
Tilgjengelighet
(11)
11 vurderinger
Tillit og kommunikasjon
(13)
13 vurderinger
Service
(11)
11 vurderinger

Siste vurderinger av Trine Valaker

Virker uempatisk!

Skrevet
Samlet vurdering
Tilgjengelighet
Tillit og kommunikasjon
Service

Har vært så fortvilet ved flere anledninger, føler virkelig ikke at hun engasjerer seg !
Henviser videre og tar ikke ansvar for pasienten videre!
Fortvilendes når det er så lite hjelp å få, og finne seg ny fastlege kan jo ta år….
Savner min «gamle» fastlege utrolig mye!!
Vurderer å gå privat, selvom det koster altfor mye!

Anbefales IKKE

Skrevet
Samlet vurdering
Tilgjengelighet
Tillit og kommunikasjon
Service

Valaker er sur, arrogant, uinterresert, og hun er absolutt ikke flink til å lytte. Stiller samme spørsmål flere ganger, uten å få med seg svaret. Jeg har kommet til time, for kun å få beskjed om at hun ikke har tid til undersøkelsen, for hun ligger litt etter den dagen, så jeg må komme tilbake en annen dag. (Enda resepsjonen setter av riktig tid til avtalt undersøkelse). Jeg har fått resept uten anvisning på bruk, og når jeg etterlyste «bruksanvisning» fikk jeg en stor faktura med denne. Jeg har satt meg opp til time med annen lege nå i tiden i påvente på ny fastlege. (Både Gliddi og Einang er utrolig grundig, flink og hyggelig). Jeg anbefaler ikke Valaker, men jeg har fått henvisninger, når det har vært nødvendig.

Effektiv

Skrevet
Samlet vurdering
Tilgjengelighet
Tillit og kommunikasjon
Service

Etter å ha byttet fastlege fordi jeg ikke ble hørt og fikk diagnoser på feil grunnlag så blir jeg endelig hørt. Jeg blir henvist til rette avdelinger for utredning istedenfor som før når jeg av fastlegen min fikk diagnoser som virker som de var tatt fra løse luften.

Vanskelig å få kontakt og hjelp

Skrevet
Samlet vurdering
Tilgjengelighet
Tillit og kommunikasjon
Service

Det er nå ca 1,5 år siden jeg hadde Valaker som fastlege, men jeg var midt i en lengere sykemeldingsperiode pga skade i en skulder. Min fastlege ble byttet ut med Valaker, men hjelp og utredning var vanskelig å få med Valaker. Det endte opp at jeg byttet til en fastlege som ville hjelpe.

Arrogant, lytter ikke

Skrevet
Samlet vurdering
Tilgjengelighet
Tillit og kommunikasjon
Service

Ikke min fastlege heldigvis men fikk henne pga. hastetime med hoft, fikk kortisonsprøyte og ble forsøkt nektet sykemelding, fikk «mast» meg til en uke. Etter dette måtte jeg få ny av fastlegen min noe jeg selvfølgelig fikk. Burde vært helt unødvendig, hadde hun lest journalen hadde hun sett hva det gikk i, men ingen interesse av å lytte. Var også brutal og lite flink å sette sprøyta. Aldri blitt behandlet så dårlig noen gang.

Vis flere...