Mirja Aamodt
Kvinne, 50 år
Spesialisering
Godkjenning
Ledige plasser
Motta varsel hvis denne legen får ledig plass
Jeg har hatt Mirja som fastlege i flere år, og har holdt ut til nå, grunnet fastlegesituasjonen.
Denne omtalen av en annen pasient i 2024, kunne like godt vært skrevet av meg:
"Jeg opplever at Mirja tenker mer på å skrive enn å lytte til pasienten sin. Hun har hysjet på meg enkelte ganger jeg har snakket, mens hun har skrevet. Min erfaring er at jeg kommer inn for problem A, men hun påpeker, kommenterer og fokuserer heller på problem B, C, D og E. Dette er sikkert en grunn til at hun har så lang ventetid... Hun er stort sett alltid forsinket."
Generelt har jeg følt meg veldig dårlig ivaretatt, og har aldri følt meg trygg på at jeg får korrekt behandling etter en time hos henne. Hun har blant annet ikke sendt henvisninger til spesialisthelsetjenesten som var avtalt.
Hun er svært dårlig til å kommunisere, har en «ovenfra og ned-mentalitet», mangler empati og er generelt usensitiv i måten hun snakker på.
Anbefaler alle om å styre unna. En mer distré og usympatisk fastlege skal man lete lenge etter.
Tidligere har jeg opplevd henne som en grei lege, men nå var hun kategorisk, avvisende og irettesettende. Det føltes direkte vondt å be om hjelp. Hun fikk meg til å føle meg som en byrde, som at jeg ikke var verdig å få hjelp. Hun virker veldig lei av jobben sin.
Jeg har hatt Mirja Aamodt som fastlege siden 2019.
Min erfaring er at hun er faglig dyktig, nøye og empatisk.
Hun er flink til å forklare og skape trygghet.
Det hender hun er forsinket, men da beklager hun.
Når hun har vært forsinket så har hun kanskje brukt litt ekstra tid på en annen pasient. Dette har ikke påvirket min tid hos henne.
Dame 66 år
Jeg har hatt Mirja som fastlege i flere år, og har holdt ut til nå, men nå måtte jeg virkelig bytte.
Jeg opplever at Mirja tenker mer på å skrive enn å lytte til pasienten sin. Hun har hysjet på meg enkelte ganger jeg har snakket, mens hun har skrevet. Min erfaring er at jeg kommer inn for problem A, men hun påpeker, kommenterer og fokuserer heller på problem B, C, D og E. Dette er sikkert en grunn til at hun har så lang ventetid, som vanligvis er rundt 30-40 minutter. Lang ventetid har hun aldri beklaget overfor meg.
Generelt har jeg følt meg veldig dårlig ivaretatt, og har aldri følt meg trygg på at jeg får korrekt behandling etter en time hos henne.
Hun er svært dårlig til å kommunisere, har en «ovenfra og ned-mentalitet», mangler empati og er generelt usensitiv i måten hun snakker på.
Anbefaler alle om å styre unna. En mer distré og usympatisk fastlege skal man lete lenge etter.
Jeg hadde Mirja Aamodt som fastlege i en periode. Jeg oppfatter henne som faglig oppdatert, men hun var alltid forsinket når jeg hadde time. I en del tilfeller nærmere en time uten å beklage dette. I møte med meg som pasient ble jeg i en del tilfeller ikke møtt på en god måte på det jeg opprinnelig hadde tatt kontakt om og jeg oppfattet henne som skarp og lite imøtekommende.
Vis flere...