Sangeetha Martinsen
Kvinne, 36 år
Spesialisering
Godkjenning
Ledige plasser
Motta varsel hvis denne legen får ledig plass
Sangeetha ble min fastlege etter min fastlege ble pensjonist,og det ble og er min fastlege idag,etter 2 yrkesskader hadde eg allerede vært gjennom omfattende operasjoner 1 i ryggen en i venstre fot og leggen som var smadret,dette har medført et helvete med smerter,deretter ,nær døden opplevelse av hjerneslag i 2017,eg var 45 år drev et økonomisk godt transport firma,som eg startet 22 år år gammel...Hun hadde satt seg inn i min proble,stilling og lyttet,og så meg rett i øynene,...
Eg er til tider på sterke medisiner men forsvarlige doser hun skrev til HUS, smerteklinikkenog og fikk rådført seg med de ,hva medikasjon og eg føler de føgeskadene eg har fått av at eg har av gang måte, og skeiv belastning hjelper hun meg alltid,vi har vært uenige noen ganger men eg har aldri gått derfa uten en plan,eg har etter hjerneslaget blitt henvist nevrologen med en gang hun er usikker eller hun konfererer me de...Hu er tøff og nøler ikke med å si ting direkte,hun gjemmer ikke meningene vekk i journalen....Det viktigste er at hun forstår smerte helvete,eg til tider har Det psykiske med den påkjenning et hjerneslag er ....Er irriterende eg må dokumentere hvis eg vil ta meg en hurtigtur på ferie og får tur til syden for 800 men må først til legej å dok reisen så eg har medisiner med meg så har hendt eg har bare reist ,eg har aldri hatt overforbruk og 1 gang på 14 år har eg mistet medisinene ,så eg har et langt forhold med flaktveit legesenter ..Eg kan på det sterkeste anbefale hun....Og flotte vikarer bla [Navn fjernet av moderator] som er der nå da Sangeetha er i permisjom...Kontor personalet er kjempe mennesker,trass i liten bemanning hjelper de uansett...M+
Veldig fornøyd med denne legen og kjenner ikke igjen beskrivelsene under. Dyktig, kunnskapsrik, faglig men også empatisk lege som jeg har tillit til og som jeg opplever har tillit til meg, SER meg, følger meg opp og tar seg tid i en travel fastlegehverdag. I perioder tar e-konsultasjon lengre tid, men det er vel å forvente da fastleger har enormt mye å gjøre og kanskje mer i perioder. Får av og til svar i helgedager noe som tilsier meg akkurat det at hun har mye å gjøre. Får alltid komme til fort på legesenteret hvis det er behov for det, og det er hyggelige damer i telefonen. Anbefaler henne til alle. Fantastisk lege.
Jeg opplever dessverre at jeg ofte blir snakket ned til eller behandlet som et barn når jeg er hos denne legen. Kommunikasjonen preges tidvis av en nedlatende tone, og jeg føler meg sjelden tatt på alvor når jeg beskriver mine symptomer eller bekymringer.
Under konsultasjoner sitter hun ofte og søker opp informasjon på FHI mens jeg sitter foran henne. Det gir inntrykk av manglende faglig trygghet og svekker tilliten til vurderingene hennes. Hadde jeg ikke selv vært fagperson innen helse, og dermed hatt kunnskap nok til å stille spørsmål og følge opp egen helse, er jeg redd for at flere av mine plager aldri ville blitt oppdaget. Gjennom eget initiativ og pågangsmot har jeg fått avdekket flere faktiske skader – blant annet i rygg og nerver i håndledd og underarm – som tidligere ble oversett.
Jeg opplever at mange av mine plager blir bagatellisert, og jeg har fått kommentarer som: «Unge folk har ikke problemer med ryggen – du må sikkert trene mer.» Slike utsagn kan virke både lite profesjonelle og lite empatiske, spesielt når man som pasient søker hjelp for reelle smerter og funksjonsproblemer.
Jeg tror legen har god kompetanse på de mer vanlige og typiske sykdomsbildene, men hun mangler etter min oppfatning det kliniske blikket og evnen til å se hele mennesket bak symptomene. En god fastlege bør kunne lytte, reflektere og vurdere situasjonen ut fra pasientens faktiske opplevelser – ikke kun ut fra standardiserte antakelser.
Blir som oftest møtt med motstand og blir ikke hørt når jeg tar opp ting med henne. Opplever at hun er nedlatene. Er lettet når det er vikar og prøver helst å booke time når hun ikke er der. Sank skuldrene når hun hadde student. Hun var kjempe flink!
Har ventet på resptfornyelse siden den 20. Det er nå den 28. Ringte i går for å spørre om hun hadde sett på det. Det hadde hun ikke. For å ikke snakke om at jeg satt 20 min i tlf som 1 i køen, jeg la på, ringte igjen 30 min senere, samme greien. Satt å ventet i tlf til den skulle stenge og 2 min etter den stengte plukket noen opp så jeg fikk spurt om resepten. Dette skjer nesten hver gang.
Behandlingen går kjempe tregt. Har ventet i flere år på at hun skal henvise meg til nevrolog for kronisk migrene. Har smerter i hofte og rygg men det virker som hun har lagt fra seg.
Forsikringsselskapet får ikke tak i henne når de ber om informasjon så jeg måtte gjøre hennes jobb med å innhente det de ba om. Da måtte jeg sende journalen min som kostet 140kr å få sendt i posten. Noe hun skulle sendt for meg.
I konklusjon har jeg aldri hatt en så lat og nedlatende lege. Jeg sliter med mye helsemessig og det å gå til legen føles som en kamp istedenfor hjelp.
Nå har jeg satt meg på venteliste til en ny lege ett annet sted og håper på bedre behandling som pasient og bare som person generelt.
Ikke får man kontakt med legen ikke åpner hun meldinger man legger igjen eller slrover ut medesiner man trenger. Man må purre og purre
Vis flere...