Ingvild Ruud
Kvinne, 38 år
Spesialisering
Godkjenning
Ledige plasser
Motta varsel hvis denne legen får ledig plass
Som lege er hun totalt blottet for empati. Man kan ikke forvente seg noe forståelse. Man føler seg veldig liten og ubetydelig hos henne. Jeg oppfattet henne som meget arrogant og lite villig til å sette seg inn i pasientens situasjon. Nedlatende og forhåndsdømmende. Hun er riktignok ny, så vennlighet mot pasienter er kanskje noe hun lærer etterhvert. Hennes kunnskap er sikkert bra, men man må føle at man blir tatt godt i mot hos en lege, for man går tross alt dit når man ikke er frisk, man er allerede svekket, da skal man ikke gå derifra å føle seg verre.
Jeg hadde Ingvild Ruud som lege ved Trara legekontor og var så fornøyd at jeg har valgt å følge henne videre. Hun er genuint interessert i pasientene sine og jeg merker hun alltid tar meg på alvor. En ekstra bonus er at hun er sjeldent forsinket. Jeg er ikke overrasket over at hun allerede har fått så mange pasienter!
Liten evne til å lytte og å forstå, ser deg ikke der du er og var mindre høfflig. Lagde sine egen verson ut av hva som egentlig ble sagt.