Tobias Pihl
Mann, 34 år
Særdeles dårlig evne til å lytte og får inntrykk av at det er viktigere å behandle pasienten raskest mulig, noe som sikkert er fint i mange tilfeller…men enkelte saker krever litt mer innsats. Mulig grunnet overbelastning og stress, ikke vet jeg. Flink til å utstede resepter ved behov. Er man usikker på mottatt begrunnelse/vurdering kan dette være av en grunn. Beklager negativ feedback, men slikt må belyses. I dette yrket mener jeg at kvalitet går foran kvantitet. Vet jeg ikke er alene, men jeg kan kun uttale meg om egne erfaringer.
Skriver ikke dette for å skade deres renommé, men en oppfordring og håp om forbedring. Legger inn anonym e-post for min egen del.
Har hatt Tobias som min fastlege siden han begynte i Åsgårdstrand. Han er imøtekommende og kunnskapsrik. Det er godt å ha en lege som begynner å kjenne meg som menneske og pasient. Han er lege, behandler mindre skader og sykdommer. Henviser videre når det er nødvendig. Det er forsinkelser nesten hver gang, men han tar seg tid til meg, uten å forsøke å «ta igjen» tid.
Hatt Tobias Pihl som fastlege siden 2020, alltid god og helhetlig behandling. En fastlege som evner å se både menneske og problemstillingen man trenger hjelp til. Jeg opplever Tobias Pihl som en fastlege som er kunnskapsrik, løsningsorientert og ikke gir seg før rett årsak/behandling er på plass. Her blir man sett, hørt og trodd som pasient, meget fornøyd!
Tobias er hyggelig og forståelsesfull. Han er dyktig, imøtekommende og jeg har alltid blitt tatt godt imot. Kunnskapsrik er han også. Tommel opp:-)
Har alltid blitt tatt godt imot av min lege Tobias Phil. Selv om man en dag ikke kommer inn til tiden er det ikke snakk om " å ta igjen" tiden på min time! God til å lytte og finne ut av mine utfordringer og problemer. Har sendt meg videre når det har vært behov for mer utredning. Finner de rette medisiner og ikke minnst være ærlig på kosthold og trening.
Kontoret er raske til å svare på telefon. Og blodprøver o.l går raskt og greit unna. Jeg føler meg alltid velkommen.
Vis flere...