Christian Veuskens
Mann, 59 år
Spesialisering
Godkjenning
Tilleggskompetanse
Ledige plasser
Motta varsel hvis denne legen får ledig plass
Jeg traff denne legen som legevaktslege.
I løpet av et par minutter konkluderte han med at løsningen på mine mange luftveisinfeksjoner og derpå utmattethet måtte være å gå ned i stillingsprosent, og få min mann til å hjelpe til mer hjemme. For han "kunne jo ikke sykemelde meg for et helt år heller!".
Jeg nevnte aldri noe om min mann, ei heller hadde jeg sagt et ord om sykemelding. Å råde noen man ikke kjenner om å gå ned i stillingsprosent, når det eneste man vil er å bli frisk for å kunne jobbe, ja det slår meg faktisk som mannssjåvinistisk, respektløst og krenkende.
Ønsker ingen som ber om hjelp og forståelse en slik opplevelse.
Veuskens er lyttende, oppmerksom og faglig veldig sterk. Jeg har stor tillit til ham og føler virkelig at jeg har god kommunikasjon med legen. Legen har vært min lege i over 10 år. Jeg gir min beste anbefaling. Jeg savner imidlertid personalet på Avaldsnes Legesenter hvor Veuskens hadde legepraksis tidligere. De var prikken over i`en.
Christian Veuskens er en lege som klarer kunststykket å være både grundig, faglig sterk, lyttende OG hyggelig og blid. At det er minimalt med ventetid er også et pluss. Kan ikke annet enn å anbefale ham på det varmeste.
Han er den beste legen jeg har hatt.
Jeg har hatt Veuskens som fastlege i nærmere 10 år og kan komme med følgende uttalelse: Han undersøker grundig og lytter til hva du har å si. Er det noe han vil ha videre utredet, sender han deg til spesialist. Pga hans grundighet har det ved to anledninger blitt oppdaget lidelser som kunne blitt skjebnesvangre for meg. Greit å få time og det er viktig når du lurer på noe med helsa. Jeg vil anbefale han som den dyktige fagmannen han er. Min familie har også bare godt å si om han.
Kvinne xx år .
Denne legen har vært vår familie lege i ti år. Han er den dyktigste, mest sympatiske og omsorgsfulle legen en kan få. Kjenner overhode ikke igjen beskrivelsene nedenunder/nylig gitt. Han lytter, og henviser raskt videre om det er behov. Han anses som svært dyktig og kunnskapsrik, og jeg er glad det er han som har ansvar for vår helse. Alltid smilende og en munter kommentar! Og la meg presisere.......... aldri lang ventetid!!!!!!
Kvinne xx år.
Vis flere...