Aksel Tveråmo
Mann, 62 år
Har hatt ham mange år som fastlege men ble sjokkert av siste møte. Midt oppi konsultasjonen, etter 15 min reiste han seg, sa NOK for denne gangen og førte meg til betalingsmaskinen. Når jeg prøvde å snakke med han, ble han veldig frekk, uinteressert, aggressiv og ville ikke lytte. Til slutt sa han snakk med sekretæren og slengte døra. Heldigvis er sekretæren veldig snill og alright. Har opplevd at han var frekk og arrogant tidligere men kunne aldri tenke at en profesjonell Lege kan oppføre seg slik med en pasient.
Til nye passienter, Unngå denne mannen.
Dette er en lege som ikke tar pasientene sine på alvor, og har fordommer mot mennesker som har falt i rus. Null kompetanse på området. Han burde lese boken til tidligere fastlege Asplin, «Uforsvarlig behandling?».
Faren min har hatt skade veldig lenge nå, så spør han Aksel om transport. Aksel begynner å rope og kjefte på faren min. DETTE ER UAKSEPTABELT
Axel Tveråmo har vært min fastlege i ca 15 år. Han setter av åpne timer hver dag, slik at man kan komme raskt til ved behov. Jeg føler meg svært godt ivaretatt hos min fastlege og kan anbefale han!
Vært på 2 besøk for å ta blodprøver og oppfølging av disse.
Startet med at han spurte meg ut om hvorfor jeg ville ha en full blodprøve og da kom han fram til at det kanskje var allergi, skulle derfor sette meg opp på resept med allergi. Disse har jeg enda ikke fått.
Skulle også begynne å trappe ned på noen andre resepter. Da jeg var på apoteket stusset de over at jeg har fått ekstremt lite av medisinen på resept og ba meg ta kontakt med fastlege for å få ordnet opp i det.
Blodprøvene jeg tok fikk jeg aldri svar på, måtte inn på nytt for nye blodprøver da han sa "han ikke fikk det til" hva nå enn det betyr. Måtte derfor betale 2 ganger fordi han hadde gjort en feil. Svar på 2.gangs blodprøvene fikk jeg derimot heller aldri.
Betalte for begge timene på hans kontor etter timen var fullført, likevel fikk jeg sendt faktura og måtte ringe tilbake for å få denne avsluttet.
Denne legen virker ustrukturert og rotete. Det er også kun han som er på kontoret, det sitter ingen i resepsjonen (kun en lapp om at det er pga sykdom).
Vis flere...