Amir Yosef Madadi
Mann, 62 år
Jeg har hatt Amir som lege fra 2008-2013. Hovedsakelig fordi han hadde kontor i naboblokka. Han fungerer greit på å skrive ut resept - om du vet hvilken medisin du trenger, og gi deg sykemelding - om du klarer å forklare hva som er galt.
Han er inkompetent på det norske systemet siden han har jobbet mest i sitt hjemland og Sverige. Han vet ikke hvor henvisninger skal, og slår stadig opp i bøker når det gjelder både medisiner og sykdommer. Han er IKKE dyktig på sårbehandling, lite kunnskap om dette. Han er ikke flytende i Norsk, og det er ofte kommunikasjonsproblemer. Han sitter å trykker mens han mumler det han skriver, lite øyekontakt og virker ikke oppriktig interessert. Jeg følte jeg måtte vite på forhånd hva som var galt med meg, og hvilken medisin jeg trengte, evt om jeg måtte henvises til en spesialist og hvilken spesialist dette skulle være. Lang ventetid og mye forsinkelser. Hans største pluss er den legesekeritæren han har hatt, som nå desverre skal slutte. Hun var kunnskapsrik, intelligent, hyggelig, høflig og medmenneskelig!
Legen overbooker og det er store forsinkelser allerede tidlig på dagen. Dermed blir det liten tid inne hos legen når man først kommer inn. Legen synes svært opptatt av å skrive på pc'en og mindre opptatt av å kommunisere med pasienten og det blir da vanskelig å formidle det man har på hjertet. I tillegg oppleves manglende informasjon om prøveresultater og oppfølging etter time hos spesialist.
Har brukt han i flere år og er fornøyd med hjelpen han yter. Han gir uttrykk av å ha stor kompetanse og er ikke redd for å henvise til spesialister ved behov. Han tar seg tid og du føler at du blir hørt og tatt på alvor.
Amir Madadi virker nøye og grundig. Legen tar seg tid til å undersøkelse deg nøye, og du sendes videre til nødvendige tester hvis det er tvil om sykdomsbildet. Her blir ingen ting overlatt til tilfeldighetene, noe som gir en trygghet som pasient.
Her blir man tatt godt vare på. Ikke noe tull og anbefales på det sterkeste.