Brukernes vurderinger
Om vurderingeneSiste vurderinger av Rådhuset Spesialistsenter
Typisk spesialist
Lege: Jørgen Westby SkrevetJeg var hos Dr. Westby til undersøkelse. Ble kalt inn presis og fikk beskjed om å sitte ned og fortelle, hvilket jeg gjorde, men møtte ikke noe engasjement hos dr. Westby. Han hørte på, og konkludere før jeg var ferdig med å snakke.
Ultralydundersøkelsen av hjertet gikk greit, men jeg måtte spørre et par ganger for å få en tilbakemelding.
EKG-resultatet måtte jeg også spørre om.
Det eneste engasjementet han la i mitt besøk, var da han skulle ha penger. Jeg tror han sa tre eller fire ganger hvor mye jeg skulle betale og hvor jeg skulle legge kortet mitt.
Et gammel ordtak sier: Vær skeptisk til leger som har visne blomster i vinduet"
Pengebegjær er en dårlig form for medisinsk behandling.
Dette er heldigvis ikke typisk for spesialister.
Vennlig, saklig orientert og tillitsskapende
Lege: Olav Foss Abrahamsen SkrevetJeg fikk time på relativt kort varsel, og ble betjent kort tid etter angitt oppmøtetidspunkt. Jeg ble loset raskt igjennom hjerteundersøkelser som blodtrykksmåling, hjerterytme, ultralyd og EKG som virket profesjonelt gjennomført i tillegg til samtale med legen om min generelle helsetilstand. Jeg var godt fornøyd med gjennomgangen av min status, og kommer gjerne tilbake til vedkommende lege. Dette var mitt første besøk på dette legekontoret.
MEGET DYKTIG INDREMEDISINER
Lege: Jørgen Westby SkrevetEtter henvisning fra Aleris sykehus skulle jeg gjennomgå ultralyd og sykkeltest ved klinikken.
Ble tatt inn på minuttet og ønsket velkommen av Jørgen Vestby.
Han intervjuet meg ca. 8-10minutte og lyttet godt til hva jeg hadde å si før undersøkelsen startet.
Han var svært nøye, og forklarte at det ubehaget jeg hadde med dobbeltslag "nå og da" kunne være, siden dette ikke var jevnt.
Han spøkte litt, ikke minst siden jeg var i samme "vektklasse" som han, sa han. :)
Resultatet av sykkelprøve og ultralyd var helt OK. Konklusjon: Jeg måtte begynne med trening hvor jeg får økt kondisjon, ikke bare styrketrening.
Overhodet ikke avleiringer i noen av blodårene var konklusjonen av CT - og det er jo bra for en voksen mann på 66.
Kjenner ikke igjen Dr. Westby på alle de negative kommentarene som er her, men for hva jeg vet har andre kanskje hatt dårlig erfaring, i såfall har han forbedret seg voldsomt.
Kan trygt anbefale Dr. Westby på det varmeste!
Uengasjert og fraværende
Lege: Jørgen Westby SkrevetUndersøkelsen ble gjennomført uten noe form for samtale eller øyekontakt. Legen virket totalt uengasjert. Mine få spørsmål ble ikke bevart uten at jeg måtte spørre flere ganger. Fikk inntrykk av at han bare ville få meg ferdig og ut i betalingsautomater.
Tydelig og flink lege
Lege: Jørgen Westby SkrevetDet var en fin opplevelse å bli undersøkt på Rådhuset spesialistsenter av Jørgen Westby.
Ble godt tatt i mot av trygg sykepleier først - før videre behandling av lege.
Han virker faglig sterk og jeg følte meg svært godt ivaretatt.
En fin totalopplevelse når man skal til lege og er bekymret.
Behandling ble foreslått og alt var tydelig og greit.
Les alle vurderingene
Les alle publiserte brukervurderinger på Legelisten.no.
Tilgangen varer i 24 timer. Kjøpet er en engangsbetaling.
💙 Visste du at Legelisten årlig har over 3 millioner brukere?