René Schwartz

Fastlege
Mann, 64 år

Godkjenning

Autorisasjon (1999)

Ledige plasser

104 av 1800
Bytt fastlege

Bytte til René Schwartz?

Bytte av fastlege gjøres på helsenorge.no. Klikk på knappen under for å gå til René Schwartz's oppføring der.

Advarsler

Sjekk eventuelle reaksjoner fra Helsetilsynet

Vurderings­varsel

Bli varslet når nye vurderinger blir publisert

Praksis

Sentrum Legesenter Telefonnummer 69 13 30 50 69 13 30 ...
Torget 4 1707 Sarpsborg
René Schwartz er en av 58 fastleger i Sarpsborg

Brukernes vurderinger

Om vurderingene

Om vurderingene

Legelisten publiserer vurderinger skrevet av pasienter og, i noen tilfeller, deres pårørende.

Alle vurderinger blir moderert for å sikre kvaliteten i det som blir publisert. Vurderinger som er i tråd med våre retningslinjer blir publisert, i motsatt fall blir de avvist. Brukere mottar varsel om vurderingen deres blir publisert eller avvist. Hvis den blir avvist angis, som hovedregel, årsak til avvisningen.

Vurderinger vises i kronologisk rekkefølge. De nyeste vurderingene vises øverst. Gjennomsnittlig skår for behandlere og klinikker beregnes som et vanlig gjennomsnitt der alle vurderinger vektes likt. Kun publiserte vurderinger medregnes i gjennomsnittet.

Noen klinikker og behandlere kjøper tjenester av Legelisten, for eksempel Premium Profil. Slike avtaler mellom klinikker, behandlere og Legelisten påvirker ikke om vurderinger blir publisert eller avvist.

Mer informasjon om vurderinger kan finnes på siden Ofte stilte spørsmål.

Samlet vurdering
(58)
58 vurderinger
Tilgjengelighet
(42)
42 vurderinger
Tillit og kommunikasjon
(46)
46 vurderinger
Service
(43)
43 vurderinger

Siste vurderinger av René Schwartz

For lite tilgjengelig.

Skrevet
Samlet vurdering
Tilgjengelighet
Tillit og kommunikasjon
Service

Tror nok at kompetanse og medmenneskelighet er bra nok.

MEN, pga forfærdelig dårlig tilgjengelighet og enorm ventetid hver eneste gang så vil jeg anbefalle å finne en annen lege.

Dårlig service

Skrevet
Samlet vurdering
Tilgjengelighet
Tillit og kommunikasjon
Service

Det er lang ventetid for å komme inn til legen,og jaggu ta det lang tid før han gjør det han skal også.

.

Skrevet
Samlet vurdering
Tilgjengelighet
Tillit og kommunikasjon
Service

-Ble ikke ringt for å høre resultater fra mine undersøkelser.

-Det hadde vært bedre å gjøre det lettere for pasientene med å bli ringt eller informert om det de burde vite om helsa si etter de tok prøver

-Vise mer interesse på pasienten med å fortelle råd.

Mener han vet bedre enn spesialistene på sykehuset...

Skrevet
Samlet vurdering
Tilgjengelighet
Tillit og kommunikasjon
Service

Legen nektet å høre på spesialistene på sykehuset både i forhold til behandling og medisinering. Når jeg endelig fikk behandling og medisinering fra spesialisthelsetjenesten som fungerte, så ville han gå inn og endre behandlingen og medisineringen. Etter lang tids sykemelding og med frustrasjon over manglende effektiv behandling, følte jeg meg motarbeidet og mistrodd av legen. Spesialisten på sykehuset anbefalte meg å skifte fastlege og det gjorde jeg, og jeg angrer ikke et sekund! At man i tillegg skulle måtte vente inntil 2 timer på venteværelset hver gang en skal ha time er en skam! Da får han ta på seg færre pasienter. I tillegg var han bare interessert i å få deg ut igjen så fort som mulig. Jeg var redd hver gang jeg gikk dit og bet tennene sammen, og gråt når jeg gikk derfra. Slik har jeg det heldigvis ikke med min nye fantastiske lege som møter meg på alle plan!

Ikke anbefalt.

Skrevet
Samlet vurdering
Tilgjengelighet
Tillit og kommunikasjon
Service

Gode sider:
- Hyggelige kontoransatte. Forutsatt grunnen du ringer er enkel å løse.
- Dr. Schwartz har god kompetanse, men...

Dårlige sider:
- Selv om Dr. Schwartz er kompetent og en dyktig lege virker han utenforstående eller fraværende. Kanskje utbrent?
- Telefontidene varierer sterkt selv om telefonsvareren sier når de lukker og åpner telefonen. Har ofte sittet å ventet på at lunsjen skal være over og telefonen skrues på igjen.
- Å snakke med legen via telefon ang. en liten sak er ikke mulig. Uansett hva det gjelder må du ha en time, gjerne en uke eller tre frem i tid. Spesialistlegen min og min tidligere lege tar gjerne imot en telefon på avtalt tid, evt. ringer meg når det passer.
- Jeg fikk en mulig diagnose og ble skyntet ut av kontoret etter en veldig kort samtale på rundt 3 minutter. Jeg hadde da sittet i 1 time på venterommet og hadde bestilt en time.
- Ansatte bruker parfyme når de jobber med allergiske pasienter. Da det ble kommentert var svaret: Det er jo bare litt parfyme...
Uakseptabelt!

Kort sagt, anbefales ikke.

Vis flere...