Are Løset
Mann, 47 år
Spesialisering
Godkjenning
Tilleggskompetanse
Ledige plasser
Motta varsel hvis denne legen får ledig plass
Som noen skrev, så er han sikkert veldig god på idrettskader og det kunne kanskje vært lurt om det var idrettsfolk han holdt seg til?
Jeg hadde forventninger til et nytt legesenter hvor jeg ville tro det var viktig å være en god helseyter. Helsesekretærene er ikke opptatt av å besvare henvendelsene på en hyggelig måte.
Det er dårlig samarbeid legene i mellom, noe som skaper stor frustrasjon når Are selv er såpass lite tilgjengelig som han er.
For en pasient som ikke kommer pga idrettskader, så ville jeg valgt en annen lege og et annet legekontor. Den beste legen jeg har vært borte i på legekontoret er "turnuslegen", hun vet å lytte og følge opp.
Jeg ble ganske skuffet hos mitt besøk hos denne legen. Sendte meg hjem med unødvendige bekymringer ang. svangerskap, og følte meg som et kjedeligt rutinesjekk, som ikke var interessant nok for idrettslegene på Granåsen. Har du idrettskader er han sikkert toppers, men jeg følte meg på ingen måte ivsretatt. Han var eneste lege på kontoret den uka, så han hadde sikkert travelt, og jeg følte at kontrollen min bare skulle overstås. Hadde vel for høye forventninger til "verdens beste lege".
Virker som denne personen ikke kjenner sin begrensning i tilfeller der han blir usikker. Behandler kkke alltid pasienten med respekt, noen ganger mer "ovenfra og ned"..
Jeg slet med mye skade som idrettsutøver. Ble veldig godt følgt opp med tanke på å komme tilbake i form igjen.
Ble tatt veldig seriøst da jeg trengte han som mest i en vanskelig periode. Kommer alltid med gode løsninger på hvordan jeg skal tenke positivt og løse mine hverdagslige utfordringer. Are gir meg hele tiden tips på hvordan jeg kan se løsninger fremover med tanke på trening og skole.
Anbefaler han på det sterkeste! Angrer ikke på mitt bytte til fastlege og Granåsen legesenter
Som idrettsutøver, med mye sykdom, er Are en ideell lege. Mer som en reddende engel.
Han er interessert, hyggelig og vet hva han skal si. Jeg har aldri opplevd noen som har brydd seg så mye, om en liten greie som en forkjølelse. Are tar det dønn seriøst. Akkurat slik en skiløper vil ha det. Det som er spesielt med Are, er at han alltid motiverer.
Anbefaler han på det sterkeste!