Anja Cathrin Mørch-Rasmussen
Kvinne, 44 år
Spesialisering
Godkjenning
Ledige plasser
Motta varsel hvis denne legen får ledig plass
For det første er dette legekontoret et mareritt å få tak i. 45 Min måtte jeg ringe før noen tok telefonen sist, uten at du får beskjed om at det er kø, det bare ringer. Ofte stengt uten å meddele dette på nett eller tlf, bortsett fra en lapp på døren. Så du mister timen en hadde den dagen. Om det er åpent tar det lang tid å komme igjennom. Du blir «kastet» ut av kontoret midt i en setning og du begynner å nærme deg oppbrukt tid. Sitter med følelsen av en lege som bruker 90% av tiden med å se på skjermen i stedet for deg. Ukomfortabel setting og du føler deg verken ivaretatt eller at du får den hjelpen du skulle ønske. For det andre hadde jeg Anja som fastlege, men såg hun kun en gang, plutselig blitt tildelt en som virkelig ikkje er medmenneskelig
For det første er dette legekontoret et mareritt å få tak i. Ofte stengt uten å meddele dette på nett eller tlf, bortsett fra en lapp på døren. Vis det er åpent tar det velsig lang tid å komme igjennom. Når du kommer inn opplever jeg de som veldig presise. Noe som mange tenker er positivt kanskje. Men det innebærer at vis du er 5 min sein så er du nesten mistet timen din. For det andre blir du "kastet" ut av kontoret mitt i en setning om du begynner å nærme deg oppbrukt tid. Sitter med følelsen av en lege som bruker 90% av tiden med å se på skjermen i stedet for deg. Ukomfortabel setting og du føler deg verken ivaretatt eller at du får den hjelpen du skulle ønske.
Hun møter oss med vennlighet, stoler på det vi sier, og behandler oss effektivt og ærlig.
Jeg opplever at vi tas på alvor, og at vi vi raskt blir sendt videre til spesialist, når det er naturlig
Anbefales ikke av flere grunner
1. tar veldig lang tid å få time, gjerne over en mnd som er "første ledige"
2. veldig vanskelig å komme igjennom på tlf deres.
3. du føler deg som en byrde av å være på anjas kontor
4. virker som hun vil ha deg ut fortest mulig
5. får inntrykk av "hva er det idag da?" når jeg kommer
6. bagataliserer plager jeg forteller om
7. virker veldig lite interessert i å sjekke opp i problemer
Dennne legen og dette legekontoret gjer at ein som pasient kjenner seg til bry, og det er utruleg slitsomt.
Ikkje møter legen blikket eller spør korleis det går, noko eg synest er utruleg viktig i møte med pasientar. Det er om og gjere å vere fortest mulig inn og ut av kontoret.
Har opplevd å bestille time mutlig over tlf for undersøking av fleire ting og blitt hos legen møtt med kommentar: "vi rekk berre sjå på ein ting i dag, det andre får du bestille ny time til"
Har også blitt oppring av legekontoret og fått besjed om at eg ikkje kan komme på siste svangerskapskontroll for legen er ikkje tilgjengelig, uten å få tildelt ny time for det er ikkje noko ledig før terminen.
Føler ein må passe på alt sjølv og hvertfall ikkje komme inn for småting.
Er på jakt etter nytt legekontor snarast.
Vis flere...