Profilbilde av fastlege Lema Samar Omarzae

Lema Samar Omarzae

Profilbilde av fastlege Lema Samar Omarzae
Fastlege
Kvinne, 33 år

Bestill time

Konsultasjon (ny pasient)
Pris: 179 kr

I dag 17. des I morgen 18. des Fre 19. des Lør 20. des Søn 21. des

Om

Fastlege Lema Samar Omarzae har nylig startet en hjemmel og har åpnet for at alle kan bestille time hos henne. Trenger du ny fastlege, så kan du bestille en prøvetime hos Lema. Og du kan bestille time hos henne hvis fastlegen din har lang ventetid. Målet er å bygge opp et godt og langvarige fastlegeforhold som fungerer for deg. Vanlige takster for besøk hos fastlegen gjelder.

Om Lema Samar Omarzae
Lema er allmennlege i spesialisering (LIS3) med bred og variert erfaring fra sykehus, legevakt og kommunehelsetjenesten. Hun gjennomførte LIS1 ved Kongsberg sykehus og Stasjonsgata legekontor, og har senere arbeidet som legevaktlege i Drammen med ansvar for akutte problemstillinger, luftveissymptomer og bred akuttmedisinsk vurdering.

I tillegg har hun solid erfaring som tilsynslege ved sykehjem, fengsel og KAD-avdeling, og har arbeidet på isolasjonspost under pandemien. Denne bakgrunnen har gitt henne god kompetanse innen akuttmedisin, kroniske sykdommer, sårbehandling og kliniske vurderinger på tvers av aldersgrupper.

Hun utfører også småkirurgiske prosedyrer i allmennpraksis, som fjerning av hudforandringer, føflekker og mindre inngrep.

Lema er opptatt av trygg, grundig og helhetlig pasientbehandling. Hun legger stor vekt på god kommunikasjon, tilgjengelighet og å skape et rolig og tillitsskapende møte slik at pasientene føler seg hørt, forstått og godt ivaretatt.

Godkjenning

Autorisasjon (2019)

Ledige plasser

322 av 1100

Advarsler

Sjekk eventuelle reaksjoner fra Helsetilsynet

Vurderings­varsel

Bli varslet når nye vurderinger blir publisert

Praksis

Lema Samar Omarzae er en av 96 fastleger i Drammen

Brukernes vurderinger

Om vurderingene
Samlet vurdering
(23)
23 vurderinger
Tilgjengelighet
(14)
14 vurderinger
Tillit og kommunikasjon
(17)
17 vurderinger
Service
(13)
13 vurderinger

Siste vurderinger av Lema Samar Omarzae

Opplevde ikke å bli tatt på alvor

Skrevet
Samlet vurdering
Tilgjengelighet
Tillit og kommunikasjon
Service

Jeg hadde tre dårlige opplevelser hos henne. Ønsker å trekke frem en, der jeg opplevde å ikke bli tatt på alvor da jeg stod under ekstremt psykisk og fysisk press med vold og risiko i jobben, samt psykiske belastninger på privaten. Jeg måtte gå til Dr.Drop in for å bli tatt på alvor. Dr. Omarzae var svært avvisende i kommunikasjonen, og nektet meg blant annet en sykemelding jeg hadde krav på pga. sykdom ut over 3 dager. Jeg har byttet fastlege, og håper ingen andre opplever å bli møtt slik etter meg.

Dyktig lege!

Skrevet
Samlet vurdering
Tilgjengelighet
Tillit og kommunikasjon
Service

Blid og imøtekommende og tar deg på alvor. Sammen prøver vi å finne ut av hva som er problemet og de første resultatene etter besøket virker å stemme. En lege som virker å ha mye kunnskap og som prøver å hjelpe.

Dyktig og tydelig

Skrevet
Samlet vurdering
Tilgjengelighet
Tillit og kommunikasjon
Service

Lema er dyktig, empatisk og tydelig når det trengs. En lege som tar både pasienten og sin profejson på alvor. Jeg er veldig fornøyd med henne. Hun er kunnskapsrik, hun lytter til deg og handler. Ingen tull med henne.

Ett mote med henne er som overtramp

Skrevet
Samlet vurdering
Tilgjengelighet
Tillit og kommunikasjon
Service

Dette har vært den verste opplevelsen for meg, føler meg lite forstått og møtt med lite empati. Når jeg ber om hjelp for enkle medisinske problemer, virker det som om jeg ber om noe ekstremt komplisert. Det er smertefullt å be om assistanse, og jeg ønsker helst å unngå å møte henne igjen, det gir meg ubehag bare å tenke på det.

Jeg føler meg svært sårbar, spesielt når hun er autoritær og ikke møter meg på en myk og vennlig måte i situasjoner hvor jeg trenger støtte. Det føles som om hun misbruker sitt legeembete, og det er nedlatende og arrogant i møtet med en pasient som allerede føler seg skjør.

Jeg har også lagt merke til tidligere kommentarer som deler denne opplevelsen. Det er virkelig synd, særlig fordi Drammen faktisk trenger unge og dyktige fastleger med human og varm tilnærming.

Disappointed

Skrevet
Samlet vurdering
Tilgjengelighet
Tillit og kommunikasjon
Service

Unprofessional. First appointment with this Dr.

I was late by 10 minutes, that I can take responsibility for.

The reason was my 2 children became sick the night before, they can't go to school.

I am a single father and had noone to look after them so had to take them with.

Parking was difficult to find, even with the parking house (full). The Google maps position took me to the wrong place and I am new in Drammen.

I tried calling to let them know I would be late (noone picked up).

For a doctor to "klage" at you Infront of the whole waiting room and your two children, especially on our first meeting is beyond unprofessional.

I went into the office and tried explaining myself and she still made a problem of the situation.

The solution would have been simple, take the next patient first and take me after. She chose to make a problem.

A medical professional should know better on how to conduct themselves.

Vis flere...