Dan Michael Nørager Andersen
Mann, 69 år
Datteren min og jeg har hatt Nørager som fastlege i 2 år. Han har alltid vært hyggelig og møtt oss på en fin måte. Det er mulig å ta opp mange ulike problemstillinger med ham. Han er ikke påtrengende i sine meninger, men forsøker å komme med faglige vurderinger og samtidig lytte til det jeg sier. Han henviser videre til andre spesialister ved behov, kort tid på å få påfyll på resepter og får meldinger i innboksen i portalen som svar på prøver og om noe skal følges opp videre mht blodprøver. Er av og til vanlig forsinket. Virker ikke stresset. Må av og til konsentrere seg om å skrive ned ting på pc, men tenker at fastlegeordningen tvinger det frem da de har mange pasienter og lite tid per person. Han er ingen pratmaker, men har en varm og lun humor. Lett å booke time online, men har også opplevd å booke en time to ganger for å fjerne en fettkul. Det er som om ekstra prosedyrer som kirurgisk fjerning eller gynekologiske undersøkelser krever booking av rom og av og til kan det være lurt å si i fra om det på forhånd til sekretær eller til legen selv. Kommer ikke til å bytte lege, er veldig fornøyd. Stoler på ham.
Som pasient opplever jeg å bli tatt alvorlig og han, på tross av en stressende hverdag, er imøtekommende og lytter til hva man har å si. I tillegg kan timer bestilles på nett.
Dessverre har han altfor mange pasienter med ditto ventetid (normalt over en uke til første ledige time), ingen hastetimer og tilbyr heller ingen måte å kommunisere med ham (eDialog er ikke aktiv og resepsjonen kan ikke overlevere beskjeder innen rimelig tid). Resepsjonen er underbemannet, overarbeidet og viser klare tegn på stress.
Som flere har skrevet her, virker det som hans praksis er lagt opp for å tjene mest mulig penger - unødige oppfølgingstimer av et par minutters varighet som med fordel kunne vært løst med en telefonsamtale. Ventetiden utover avtalt tid er betydelig.
Har gått hos Dan i ca 4 år, og hatt flere uheldige opplevelser.
Jeg ble pålagt en gynekologisk undersøkelse for å sjekke bl.a. livmorhalskreft. Dette i en alder av 23 år, to år før den ordinære prøvene tas, og uten bekymring fra min egen side.
Ved å beskrive hva jeg bestilte time for gjennom nettbestilling av time, måtte jeg fremdeles tilbake på tre separate timer for å fjerne en føflekk, ta livmorhalskreftprøver og få allergipiller.
Det hele toppet seg ved svangerskapskontroller hvor det ikke en gang ble tatt en graviditetstest i forbindelse med svangerskapet, beskjed om at svangerskapskurs er noe tull og ingen forklaring på hvorfor hvilke tester blir tatt.
Som pasient blir jeg møtt med ovenbærenhet, dårlig tid og dårlig kommunikasjon.
Med andre ord; ikke å anbefale.
Har hatt Dan som lege siden 2003,han er den eneste legen som hører etter hva jeg sier!Og følger opp,gir gode råd og forklarer hvis det er noe jeg ikke forstår!Kommer til å ha Dan som fastlege til han går av med pensjon!Anbefaler Dan som lege på det varmeste!
Beste lege siden jeg kom til Oslo i 1977. Løst alle mine behov i forhold til legebehandling og gitt meg gode råd
Vis flere...