Sveinung Eide

Fastlege
Mann, 51 år

Godkjenning

Autorisasjon (2003)

Ledige plasser

0 av 1400
Motta varsel hvis denne legen får ledig plass

Venteliste

3 personer

Sist ledig plass

Se når legen sist åpnet sin liste for nye pasienter utenom ventelisten

Advarsler

Sjekk eventuelle reaksjoner fra Helsetilsynet

Vurderings­varsel

Bli varslet når nye vurderinger blir publisert

Praksis

Sveinung Eide er en av 619 fastleger i Oslo

Brukernes vurderinger

Om vurderingene
Samlet vurdering
(70)
70 vurderinger
Tilgjengelighet
(49)
49 vurderinger
Tillit og kommunikasjon
(54)
54 vurderinger
Service
(40)
40 vurderinger

Siste vurderinger av Sveinung Eide

En god opplevelse

Skrevet
Samlet vurdering
Tilgjengelighet
Tillit og kommunikasjon
Service

Hyggelig og imøtekommende lege som lyttet godt til det jeg hadde å si + stilte de nødvendige oppfølgingsspørsmål. Ga god informasjon og fulgte meg opp på telefon i ettertid. Veldig fornøyd.

Feil yrke?

Skrevet
Samlet vurdering
Tilgjengelighet
Tillit og kommunikasjon
Service

Legen så knapt på meg, virket helt uinteressert og fremstod arrogant. Det var ingen empati å spore, jeg måtte gjenta meg selv til det uendelige og da jeg gikk ut døren kom han med en kommentar som bare understreket hvor lite han hadde hørt etter underveis. Jeg tenkte først at han kanskje bare hadde en dårlig dag, men etter å ha lest kommentarene her inne, særlig de som er skrevet etter at han begynte på Ullevål Hageby Legesenter, så skjønner jeg at dette er en mann som (gir sterkt inntrykk av å) mistrives i jobben. Trist, når det ikke bare går utover han, men alle han møter i løpet av sin arbeidsdag.
Aldri igjen!

Veldig fornøyd, og med legesenteret.

Skrevet
Samlet vurdering
Tilgjengelighet
Tillit og kommunikasjon
Service

Fulgte Sveinung fra tidligere, og har vært fornøyd så langt. Han bruker god tid på å teste litt utenfor hans "antagelser" for å forsikre seg godt (har funket godt da vi fant noe "Uventet").
Han er god til å bruke ekstern hjelp hvis han selv er litt usikker, men er

Ang UHLS: Det var en del surr i starten, men det har gitt seg nå. Ringer man utenfor lunchtiden så har du lite ventetid på telefonen.

Uinteressert (kun vært der én gang)

Skrevet
Samlet vurdering
Tilgjengelighet
Tillit og kommunikasjon
Service

Dr. S og Klovner i Kamp eller ei, i overkant uinteressert da jeg kommer som ny pasient. Ser meg knapt i øynene, og er på ingen måte interessert i meg som menneske. Mulig han hadde en dårlig dag; har kun vært der én gang.
Knapt nok mulig å få et bittelite smil ut av han. Synd!
Bytter med dette fastlege!

burde vært byråkrat

Skrevet
Samlet vurdering
Tilgjengelighet
Tillit og kommunikasjon
Service

Denne legen fikk jeg ikke et godt inntrykk av. Da jeg hadde behov for medisinsk hjelp var han mer opptatt av å lese opp regler og retningslinjer, og jeg fikk ikke den hjelpen jeg etterspurte. Legen var rett og slett en kverulant! Jeg følte meg ikke ivaretatt rent medisinsk, og mener legen hadde gjort seg bedre som byråkrat enn som lege. Byttet lege etter dette. Legen fremstod som lite empatisk.

Vis flere...