Babak Irandoust

Allmennlegespesialist, fastlege og indremedisiner
Mann, 68 år

Spesialisering

  • Allmennmedisin
  • Indremedisin

Godkjenning

Autorisasjon (1995)

Ledige plasser

106 av 1260
Bytt fastlege

Bytte til Babak Irandoust?

Bytte av fastlege gjøres på helsenorge.no. Klikk på knappen under for å gå til Babak Irandoust's oppføring der.

Advarsler

Sjekk eventuelle reaksjoner fra Helsetilsynet

Vurderings­varsel

Bli varslet når nye vurderinger blir publisert

Praksis

Lande Legesenter Telefonnummer69 14 50 7769 14 50 ...
Villaveien 7 1710 Sarpsborg
Babak Irandoust er en av 58 fastleger i Sarpsborg

Brukernes vurderinger

Om vurderingene

Om vurderingene

Legelisten publiserer vurderinger skrevet av pasienter og, i noen tilfeller, deres pårørende.

Alle vurderinger blir moderert for å sikre kvaliteten i det som blir publisert. Vurderinger som er i tråd med våre retningslinjer blir publisert, i motsatt fall blir de avvist. Brukere mottar varsel om vurderingen deres blir publisert eller avvist. Hvis den blir avvist angis, som hovedregel, årsak til avvisningen.

Vurderinger vises i kronologisk rekkefølge. De nyeste vurderingene vises øverst. Gjennomsnittlig skår for behandlere og klinikker beregnes som et vanlig gjennomsnitt der alle vurderinger vektes likt. Kun publiserte vurderinger medregnes i gjennomsnittet.

Noen klinikker og behandlere kjøper tjenester av Legelisten, for eksempel Premium Profil. Slike avtaler mellom klinikker, behandlere og Legelisten påvirker ikke om vurderinger blir publisert eller avvist.

Mer informasjon om vurderinger kan finnes på siden Ofte stilte spørsmål.

Samlet vurdering
(37)
37 vurderinger
Tilgjengelighet
(26)
26 vurderinger
Tillit og kommunikasjon
(25)
25 vurderinger
Service
(19)
19 vurderinger

Siste vurderinger av Babak Irandoust

Suveren lege

Skrevet
Samlet vurdering
Tilgjengelighet
Tillit og kommunikasjon
Service

Har hjulpet meg med alle mine problemer og løst de. Og det er mange! Første gang jeg har møtt en lege som lytter og tar mine problemer meget seriøst.

Udugelig lege.

Skrevet
Samlet vurdering
Tilgjengelighet
Tillit og kommunikasjon
Service

Bruker mer tid på å forklare til pasientene hvordan man skal bestille time på HelseNorge enn å faktisk bruke tiden på pasienten. Samtidi blir timen stresset igjennom da han påstår at punktlighet er viktig for ham. Det er tydeligvis viktigere enn å behandle pasientene sine. Lytter ikke på problemene, avbryter og leser ikke gjennom journaler. Selvom prøvene fra sykehuset viste at jeg trengte medisiner, måtte han selv ta egne prøver. I ettertid måtte jeg dokumentere prøvesvarene fra sykehuset. Så han stoler tydeligvis ikke på sine egne prøver, selvom de var positive. Fikk ikke utskrevet medisiner. IKKE velg Babak som din fastlege. I tillegg er legekontoret gammelt og utdatert.

En som bryr seg

Skrevet
Samlet vurdering
Tilgjengelighet
Tillit og kommunikasjon
Service

Trygg, grundig følger opp og bryr seg. En veldig dyktig lege . Kjapt svar på henvendelser. Hele familien bruker samme lege.

Verste legen i Norge

Skrevet
Samlet vurdering
Tilgjengelighet
Tillit og kommunikasjon
Service

Han er den verste legen (veterinæren) jeg noensinne har møtt. Flere ganger trengte jeg en tolk på grunn av språkproblemer! Han nektet❌ ... Siden vi ikke klarte å kommunisere, skrev han ut alendronat til meg, som forårsaket magesmerter, diaré og manglende evne til å spise. Jeg dro tilbake til Kina for en gastroskopi, og resultatene viste magesår.
Etter at jeg kom tilbake til Norge, viste jeg ham inspeksjonsrapporten jeg hadde med meg fra Kina. Han ga meg faktisk medisin mot magesyre, herregud! Jeg har aldri sure oppstøt 🥺
Sammendrag: Han har ingen sunn fornuft når det gjelder medisinering, behandler pasienter overfladisk og lytter ikke. Jeg skal skrive ut en resept til deg, helt sikkert! 🔔: Vær forsiktig med medisiner: når han gir deg resept!
Han fortjener ikke en stjerne 🌟

Mangler kompetanse og respekt

Skrevet
Samlet vurdering
Tilgjengelighet
Tillit og kommunikasjon
Service

Jeg møtte til min første konsultasjon som gravid og informerte om kvalme, oppkast og utmattelse. Jeg uttrykte også et ønske om sykmelding på grunn av min helsetilstand, men opplevde en manglende forståelse for min situasjon.

Han sa at det bare er utenlandske kvinner som ikke vil arbeide når de blir gravide. Jeg fikk ikke sykmelding slik jeg ønsket, og det ble ikke foreslått noen lindrende tiltak for mine plager, heller ikke foreskrevet noen kvalmestillende.

Han var ikke imøtekommende og var uprofesjonell. I tillegg var han sur fordi i følge han brukte han mye tid, men det stemte ikke.

Basert på min erfaring kan jeg dessverre ikke anbefale denne legen i det hele tatt.

Vis flere...