Forouzan Riazati
Kvinne, 58 år
Jeg har mottatt helt super behandling av henne de siste årene, hun er hyggelig og utrolig dyktig faglig.
Jeg hadde en svært ubehagelig opplevelse hos denne øyelegen. Konsultasjonen føltes stressende og forhastet, og legen tok seg ikke tid til å forklare hva som skulle skje, eller hva som muligens feilte øyet mitt. Under undersøkelsen fikk jeg dryppet noe i øyet uten at hun informerte om hva det var. Det viste seg å være bedøvelse, og jeg mistet følelsen i øyet uten forvarsel. Jeg ble veldig redd, dette handler tross alt om synet mitt og legen viste ingen tegn til omsorg eller forståelse for hvordan jeg hadde det.
I tillegg fikk jeg beskjed om at prøvesvarene skulle komme innen en uke, men nå har det gått over tre uker, og jeg har fortsatt ikke fått noen tilbakemelding. Jeg føler meg verken informert eller ivaretatt.
Jeg forventer at en lege tar seg tid til å forklare hva som skjer, spesielt når det gjelder noe så viktig som øyehelse. Denne opplevelsen gjorde meg utrygg, og jeg sitter fortsatt igjen med spørsmål og bekymringer.
Jeg kom med henvisning fra fastlegen til denne , gikk innom for å få en time.Dette var 16.juni. Fikk beskjed gjennom sekretæren om at det var mange som ventet på time, så jeg måtte bare finne meg en annen?? Jeg reiste tilbake til min fastlege 18. juni med mitt problem.
Han reagerte heldigvis og fikk meg inn samme dag hos en ØYELEGE som konstanterte forkalkning på ene øyet og grå stær på begge.De var overrasket over min mottagelse hos henne. Startet straks med injeksjon i det ene øyet på Moss Sykehus .
Håper andre får en bedre behandling.
Sist jeg var der måtte jeg vente over 1,5 time på bildeundersøkelse mm. Fikk beskjed om litt ventetid, maks 30 min da det var bare en før meg. Men fordi det tidlig oppsto forsinkelser, ble det løst med at 5 pasienter ble tatt inn før meg, fordi de «bare» skulle ta bilder. Følelsen av samlebånd, knapp, dårlig og lite imøtekommende kommunikasjon fra både behandler og resepsjon.
Jeg har gått hos henne hvert halvår i 4 år for å følge opp høye trykk på øynene, og er veldig fornøyd. Hun er kunnskapsrik, rask og effektiv, men har tid til å lytte og forklare. Hyggelige besøk! Jeg har anbefalt henne til flere av vennene mine.
Vis flere...
Les alle publiserte brukervurderinger på Legelisten.no.
Tilgangen varer i 24 timer. Kjøpet er en engangsbetaling.
💙 Visste du at Legelisten årlig har over 3 millioner brukere?