Karl Thomas Brinch

Allmennlegespesialist og fastlege
Mann, 46 år

Spesialisering

Allmennmedisin

Godkjenning

Autorisasjon (2006)

Ledige plasser

0 av 1600
Motta varsel hvis denne legen får ledig plass

Venteliste

30 personer

Sist ledig plass

Se når legen sist åpnet sin liste for nye pasienter utenom ventelisten

Advarsler

Sjekk eventuelle reaksjoner fra Helsetilsynet

Vurderings­varsel

Bli varslet når nye vurderinger blir publisert

Praksis

Strandsiden Legesenter AS Telefonnummer 52 69 51 51 52 69 51 ...
Logemannsgården C. Sundts gate 51 5004 Bergen
Karl Thomas Brinch er en av 278 fastleger i Bergen

Brukernes vurderinger

Om vurderingene

Om vurderingene

Legelisten publiserer vurderinger skrevet av pasienter og, i noen tilfeller, deres pårørende.

Alle vurderinger blir moderert for å sikre kvaliteten i det som blir publisert. Vurderinger som er i tråd med våre retningslinjer blir publisert, i motsatt fall blir de avvist. Brukere mottar varsel om vurderingen deres blir publisert eller avvist. Hvis den blir avvist angis, som hovedregel, årsak til avvisningen.

Vurderinger vises i kronologisk rekkefølge. De nyeste vurderingene vises øverst. Gjennomsnittlig skår for behandlere og klinikker beregnes som et vanlig gjennomsnitt der alle vurderinger vektes likt. Kun publiserte vurderinger medregnes i gjennomsnittet.

Noen klinikker og behandlere kjøper tjenester av Legelisten, for eksempel Premium Profil. Slike avtaler mellom klinikker, behandlere og Legelisten påvirker ikke om vurderinger blir publisert eller avvist.

Mer informasjon om vurderinger kan finnes på siden Ofte stilte spørsmål.

Samlet vurdering
(59)
59 vurderinger
Tilgjengelighet
(47)
47 vurderinger
Tillit og kommunikasjon
(54)
54 vurderinger
Service
(46)
46 vurderinger

Siste vurderinger av Karl Thomas Brinch

Trist møte med lege

Skrevet
Samlet vurdering
Tilgjengelighet
Tillit og kommunikasjon
Service

Legetime med Karl Thomas var ingen god opplevelse. Opplevde han som svært ovenfra og ned fra start, vanskelig å få blikkontakt da han omtrent bare ser på skjermen. Opplevelse av å ikke bli trodd, ikke lyttet til, svarer avvisende, avbryter når man forsøker å forklare, spør opp igjen det som nettopp er forklart, og virker ikke til å bry seg særlig. Aldri følt meg så liten og mindreverdig tidligere. Hinter frempå konklusjoner virker svært fjernt fra den egentlige problemstillingen. Men henviste dit det var behov, det skal han ha. Men åpenbart et stort forbedringspotensiale hva gjelder kroppspråk i rolle som fastlege.

Forsinket

Skrevet
Samlet vurdering
Tilgjengelighet
Tillit og kommunikasjon
Service

Jeg har vært hos legen 2 ganger, begge gangene var han utrolig forsinket (50 min), uten å beklage seg.

Godt fornøyd

Skrevet
Samlet vurdering
Tilgjengelighet
Tillit og kommunikasjon
Service

Jeg har hatt Karl Thomas som lege i ca. fem år, og er lei meg for at jeg må bytte da jeg flytter fra Bergen. Jeg har opplevd han som imøtekommende, rolig og kunnskapsrik. Han har tatt meg på alvor med de ulike plagene jeg har kommet med.

Stødig og trygg

Skrevet
Samlet vurdering
Tilgjengelighet
Tillit og kommunikasjon
Service

Jeg har hatt Karl Thomas i 2 år, og han har vært en veldig stødig fastlege. Jeg har hatt perioder med angst, og han har støttet, lært meg mye om angst, fortalt meg når det bare er hodet som overdriver, men likevel tatt meg på alvor og gitt meg undersøkelsene jeg har følt at jeg trenger. En fastlege jeg absolutt vil anbefale!

Resepsjonen er også helt super. Har møtt vikaren to ganger, hun er veldig flink.

Kostet meg nesten en tusenlapp

Skrevet
Samlet vurdering
Tilgjengelighet
Tillit og kommunikasjon
Service

Legen visste ikke at legemiddelet jeg trengte var tilgjengelig på blå resept før jeg viste han en artikkel på Helfo og han fikk bekreftet med kollegaene sine.

Så sa han at han skulle gi meg blå resept for legemiddelet, men når jeg skulle kjøpe det på apoteket viste det seg at han hadde skrevet ut hvit resept. Var farmasøyten på apoteket som merket dette, og fikk meg til å ringe til legekontoret for å få ordnet resepten. Det sier litt når farmasøyten, som har null kjennskap til situasjonen, må rette feilene til min egen fastlege som jeg hadde vært hos 2 ganger på kort tid for samme problem. Hadde kostet meg en tusenlapp hvis det ikke var for henne.

Måtte også mase på legesenteret for å få ordnet resepten, da de først stod fast på at resepten var riktig. Fikk eventuelt riktig type resept av en annen vikarlege.

Legen virka også generelt uinteressert.

Vis flere...