Dagfinn Sverre Aarskog

Fastlege
Mann, 52 år

Godkjenning

Autorisasjon (2001)

Ledige plasser

0 av 2500
Motta varsel hvis denne legen får ledig plass

Venteliste

4 personer

Sist ledig plass

Se når legen sist åpnet sin liste for nye pasienter utenom ventelisten

Advarsler

Sjekk eventuelle reaksjoner fra Helsetilsynet

Vurderings­varsel

Bli varslet når nye vurderinger blir publisert

Praksis

Dagfinn Sverre Aarskog er en av 607 fastleger i Oslo

Brukernes vurderinger

Om vurderingene
Samlet vurdering
(88)
88 vurderinger
Tilgjengelighet
(66)
66 vurderinger
Tillit og kommunikasjon
(66)
66 vurderinger
Service
(58)
58 vurderinger

Siste vurderinger av Dagfinn Sverre Aarskog

Grunn til å slå alarm

Skrevet
Samlet vurdering
Tilgjengelighet
Tillit og kommunikasjon
Service

Aarskog behandlet meg som om jeg knapt nok kan skrive navnet mitt. En ekkel, svulstig og selvsikker ovenfra-og-ned holdning. I andre yrker, som ingeniør, direktør eller advokat er det mye lavere toleranse for slikt. Når en av legens hovedoppgaver er å lytte til pasietene, er det for meg en gåte hvorfor slik oppførsel ikke slås ned på.

Effektiv men ikke alltid tilgjengelig

Skrevet
Samlet vurdering
Tilgjengelighet
Tillit og kommunikasjon
Service

Effektiv, flink til å henvise til spesiaøist, men ikke alltid lett å komme til

Bombastisk, brautete og bøllete

Skrevet
Samlet vurdering
Tilgjengelighet
Tillit og kommunikasjon
Service

Jeg har vært hos flere dusin leger i mitt lange liv, men har aldri møtt noen som er så bombastisk, bratuete og bøllete som Aarskog. Man kan lett få inntrykk av at han ser på seg selv som en halvgud, mens han i virkeligheten heller er en halvlege. Takk og pris for nettsider som Legelisten som gjør at man kan dele opplevelsene sine med andre!

Uempatisk og klønete

Skrevet
Samlet vurdering
Tilgjengelighet
Tillit og kommunikasjon
Service

Jeg fikk oppfølging hos Aarskog i noen timer siden min egen fastlege var på ferie. Jeg var høygravid og hadde begynnende kynnere (noe jeg ikke visste hva var den gangen). Jeg beskrev mine fornemmelser, og Aarskog sa da raskt at det desverre kunne være tegn på en begynnende spontanabort (det verste man kan si til en gravid kvinne - så svært lite lurt å plumpe ut med dette før man har gjort en ordentlig vurdering av situasjonen!)!! Jeg ble sjokkert (siden jeg selv ikke hadde tenkt at det skulle være så ille) og begynte å gråte. Aarskog ba meg om å ta meg sammen. Jeg prøvde å skjerpe meg, men var så sårbar at jeg ikke klarte å stoppe tårene. Mens jeg gråt gjennomførte han så en GU og småpratet samtidig med legeassistenten/helsesekretæren om hva hun hadde gjort i ferien! Jeg følte meg LITE sett, forstått og ivarett! Graviditeten endte heldigvis lykkelig :-)

Autoritær og faglig dyktig

Skrevet
Samlet vurdering
Tilgjengelighet
Tillit og kommunikasjon
Service

Jeg hadde Aarskog noen år som fastlege da jeg bodde i Oslo.
Han kan tidvis virke autoritær, men ekstremt disiplinert person som jeg tipper nesten husker hvor hvert komma stod i lærebøkene. Derfor en person jeg stolte veldig faglig på.

Vis flere...