Stein Vidar Haudemann-Andersen
Mann, 71 år
Jeg har hatt ham som fastlege siden ordningen startet. Før dette brukte jeg ham som akuttlege for barn når det var kø på legevakta. Han har god oversikt, han gir gode råd og tar seg tid når det er påkrevet men er ellers rask. Jeg har flere ganger vært uenig i hans diagnoser, men det har vist seg at Andersen har hatt rett, hver gang.
Jeg oppfatter ham som en fastlege jeg kan stole på og som på eget initiativ også følger opp min helse.
Jeg har hatt Andersen som fastlege siden ordningen kom og brukt ham før det også.
Han er helt topp på tilgjengelighet; skulle han ikke være tilstede får du snakke med en annen lege på senteret.
Han er god på det faglige og har en tillitsvekkende tilnærming. Lett å kommunisere med.
Men hvis du trenger "sjelesorg" og har behov for en lege å godsnakke med, bør du som også andre her skriver, se etter en annen lege.
Jeg er i alle fall veldig fornøyd og har ingen planer om å bytte.
Jeg tror ikke han hører på meg i det hele tatt. Det er veldig dårlig kommunikasjon. Skriver piller alt for lett.
Har hatt han som fastlege i 5 år og er veldig fornøyd. Jeg har beholdt han som fastlege for meg og mitt barn selv om jeg har flyttet til en annen bydel.
Jeg er særlig fornøyd med tilgjengeligheten. Denne legen er arbeidsnarkoman - jobber hver dag og med utvidet arbeidstid to ganger i uken... Du trenger ikke timebestilling, han kan nåes på drop-in time hver eneste ukedag. Og skulle han ha ferie, får du en annen lege på senteret som jo har åpningstid til 20 på hverdager (17 fredag). Jeg har aldri opplevd ikke å få time på dagen.
Ellers virker han grundig og faglig dyktig. Dette er ikke mannen som kaster resepter og sykemeldinger etter deg, og det er tillitsvekkende og positivt i mine øyne. Men han har alltid tid til å lytte og gjør grundige undersøkelser med all verdens prøver når det er mistanke om noe galt. Så jeg føler meg godt ivaretatt og anbefaler Stein.
Da jeg gikk gravid så førte han opp feil blodtype på gravidskjemaet mitt. Siden jeg har blodtype 0-, og samboeren min er 0+ så vil barnet få den dominante som er 0+. Etter fødsel er det viktig at mor får en sprøyte så ikke kroppen produserer antistoffer i en evt ny graviditet og støter fra seg dette barnet. Med andre ord, så er det ganske viktig å få ført opp riktig blodtype.
Heldigvis oppdaget jordmoren min dette, og fikk ordnet opp. Ved neste kontroll hos legen så gjorde jeg han oppmerksom på dette og reaksjonen hans; ikke et ord! Null respons. Kunne i det minste beklaget seg og sagt at heldigvis gikk det bra..
På de andre kontrollene hos legen var han ofte opptatt i telefon og snakket aksjer, ikke så veldig interessert i meg. Men bortsett fra dette, er han helt ok.
Vis flere...