Brukernes vurderinger
Om vurderingeneSiste vurderinger av behandlere ved Edda Legesenter DA
Veldig god lege!
Lege: Wenche Haugen SkrevetHadde min første time hos Wenche i dag, og ble veldig positivt overrasket. Hun tok seg god til å snakke og spørre. Har tidligere vært vant med fastleger som ikke har tid til å lytte, men som helst vil ha deg ut av kontoret raskt. Alt i alt, en super lege som tar seg god tid til pasienten. Kan anbefale Wenche på det varmeste.
Grundig, ærlig og hyggelig
Lege: Nick Faradonbeh SkrevetJeg har hatt Nick som lege i rundt 5 år. Har så godt som bare positive ting å si. Han er alltid godt informert i starten av timen, tar seg tid til å lytte og er svært hyggelig. Mitt inntrykk er at han setter seg godt inn i problemene i stedet for å bare skrive ut resepter i hytt og vær. Ærlig og rett på sak. Forteller deg muligens ikke det du vil høre, men det du burde høre.
Han oppdaget forresten også et helseproblem hos meg i løpet av første time som min forrige fastlege ikke hadde sagt noe om eller fulgt opp. Ellers flink til å påpeke når det er på tide med regelmessige undersøkelser.
Omsorgsfull og dyktig
Lege: Wenche Haugen SkrevetJeg har hatt Wenche som fastlege de siste fire årene, og vært hos henne med både sykdom, psykiske vansker og under graviditet. Uansett hva grunnen til legebesøket har vært, har Wenche tatt seg tid til å lytte skikkelig, stille gode oppfølgingsspørsmål og hjelpe meg med å finne helt riktig behandling.
Hun er faglig solid uten å være bastant, og jeg har følt at jeg blir tatt på alvor som pasient. Dessuten virker hun som om hun har en ekte omsorg for hver pasient - jeg har aldri følt meg som "en på samlebåndet når jeg har hatt time", selv når det har vært forsinkelser og stress.
Er imidlertid middels fornøyd med dem som sitter i resepsjonen/telefonen og dem som tar prøver - de er ofte stresset og kan virke litt nedlatende.
Jeg beholder Wenche så lenge jeg kan!
Flink, men hører ikke på ønsker
Lege: Nick Faradonbeh SkrevetNick Faradonbeh har funnet ut hva som har plaga meg i 5 år (noe 5 andre leger ikke har funnet ut), men han ga ikke noen annen løsning på problemet enn at jeg burde la tiden hjelpe. Tilstanden jeg har er noe som ikke pleier å vare lenger enn 0,5-1 år, men det var ikke noe farlig at det har vart i 5 år. I etterkant har jeg gått til en gynekolog for vanlig undersøkelse (på Aleris), og nevnte problemet mitt i en bisetning, og hun ga meg en resept som har redusert plagene betydelig. Dette var ikke noe Nick hadde fortalt meg at kunne fungere, noe jeg skulle ønske han hadde.
Ved spørsmål om jeg kunne bli henvist til blant annet fysio og gynekolog ble jeg blankt avvist, siden han kan utføre akupunktur og han kan også foreta gynekologiske undersøkelser. Jeg er ikke komfortabel med noe av dette og spurte igjen om henvisning, noe som han igjen avviste. Det neste han sa var bare: "Ring og bestill ny time, så skal jeg ordne for deg."
Meget fornøyd
Lege: Nick Faradonbeh SkrevetJeg har hatt Nick som fastlege i ca 8 år og er svært fornøyd med han. Han tar seg tid til å lytte etter hva som er galt, og det virker som at han vet hva som feiler deg før du er ferdig med å oppgi symptomene.
Det virker som at han har lest seg litt opp på historikken min rett før en time, slik at han kan spørre om hvordan det har gått siden sist. Veldig sympatisk, hyggelig og dyktig, akkurat slik en fastlege skal være!
Jeg kjenner meg forøvrig ikke igjen i de negative anbefalingene han har fått. Muligens de som er misfornøyd er det fordi fikk det svaret de trengte, ikke det svare de ønsket...
Les alle vurderingene
Les alle publiserte brukervurderinger på Legelisten.no.
Dette er en Pluss-tjeneste. Kjøp gir full Pluss-tilgang.