Brukernes vurderinger
Om vurderingeneSiste vurderinger av behandlere ved Majorstuhuset legegruppe DA
Lang ventetid og mangel på empati
Lege: Brynjar Reberg SkrevetJeg hadde en gjennomgående negativ opplevelse med denne legen. Både legen og legesekretæren fremsto som lite empatiske og uinteresserte i pasientens behov. Som familie med medisinsk bakgrunn, opplevde vi at legen var dømmende og uten evne til å se oss, noe som gjorde at vi følte at pasientens perspektiv ble oversett. Tilbakemeldinger ble møtt med en arrogant holdning, og det var vanskelig å få til en konstruktiv dialog om behandlingen. Vi følte oss ikke ivaretatt, og opplevde at behandlingen ikke ga ønskede resultater. Dette førte til at vi måtte oppsøke en annen klinikk, hvor vi fikk nødvendig oppfølging og videre behandling.
I tillegg til lite imøtekommende kommunikasjon ble avtaler sjelden holdt, noe som resulterte i lang ventetid. Hvis du verdsetter effektivitet og god oppfølging, vil jeg på det sterkeste fraråde denne legen.
Trygg, kompetent, følger alltid opp
Lege: Trine Bjørner SkrevetBjørner har vært min fastlege i flere tiår. Jeg alltid hatt full tillit til henne. Rask, effektiv, og tar seg god tid til samtale når det trengs.
Arrogant og lite forståelsesfull
Lege: Trine Bjørner SkrevetDenne legen er kjølig og ovenfra-og-ned i møte med meg som pasient. Opplever at symptomer ikke har blitt tatt alvorlig over tid, ei heller forståelse for overbelastning og mulighet for sykemelding. Føler meg ikke sett og i trygge hender. De siste par årene har jeg oppsøkt Volvat og heller betalt i dyre dommer for å slippe den psykiske påkjenningen ved å bli møtt av denne legen. Har også bedt om vikarer ved samme legekontor når jeg ikke har hatt midler til å betale meg fra det. Står endelig på venteliste hos en annen anbefalt lege. Kan ikke anbefale denne legen.
Lytter, tar seg tid, profesjonell
Lege: Tord Andreas Wilhelm Steen Østberg SkrevetMeget rolig og lyttende og profesjonell lege. Aldri stresset. Tar deg på alvor.
Virkelig en lege man føler seg sett av! Brukt han i tjue år.
Lang, lang ventetid når du ringer kontoret
Lege: Tord Andreas Wilhelm Steen Østberg SkrevetOver 20 minutter i telefonkø for å komme fram til Majorstuehuset legegruppe. Telefontiden er kort.
Det er for lenge, ansette flere som kan ta telefonen og gi dem skikkelig opplæring.
Elektronisk bestilling av time hos fastlegen er ikke mulig, når det er en som vikarierer.
Les alle vurderingene
Les alle publiserte brukervurderinger på Legelisten.no.
Dette er en Pluss-tjeneste. Kjøp gir full Pluss-tilgang.