Torkel Mohn
Mann, 62 år
Spesialisering
Godkjenning
Ledige plasser
Motta varsel hvis denne legen får ledig plass
Jeg har dessverre en negativ opplevelse av å gå til Mohn. Det starter allerede i det jeg kommer inn på kontoret hans og han sitter henslengt i kontorstolen sin, noe som på meg oppleves respektløst, at han er mer opptatt av å ha et "hipt image" enn å fremme tillit og følelse av at han er interessert i hvorfor jeg er kommet. Jeg opplever å ikke få sagt det jeg har planlagt å si før jeg blir avbrutt, og at mine problemer og bekymringer blir bagatellisert og kostet under et teppe. Han er derimot veldig åpen for å henvise videre til spesialister, men han gir inntrykk av at det slett ikke er nødvendig. Hver gang jeg går derfra er det med gråten i halsen. Har nå byttet fastlege.
Torkel har vært min fastlege i 13 år og jeg er utrolig godt fornøyd. Han er til stede og dedikert. Han viser ekte engasjement for pasientens situasjon. Han er dyktig faglig, og også en god psykolg. Han kan kunsten å ta alle "katastrofer" ned på et håndterbart nivå. Han har godt humør og er humoristisk. Jeg er alltid i godt humør når jeg forlater kontoret hans.
Har hjulpet meg gjennom en alvorlig diagnose og fremstår i dag som en viktig støttespiller, som tar raske beslutninger når det trengs, og som lytter til pasienten.
Synd han ikke kunne bli med på flyttelasset!!!!
Lyttet, tok meg alvorlig, gode råd og god støtte i en kjip situasjon/diagnose.
Har hatt Torkel Mohn i fire år, og benytter han som regel 1-2 ganger i året. Tar meg på alvor. I likhet med en annen som har skrevet vurdering av han, sjekker jeg også mye på forhånd. Dette passer fint med Dr. Mohn, han er en moderne lege. Han er interessert i pasienten og gir faglig veiledning og råd som er lett forståelige og (etter min subjektive vurdering) er godt faglig forankret.
Vis flere...