Profilbilde av plastikkirurg og øre-nese-hals-lege Bjørn Tvedt

Bjørn Tvedt

Profilbilde av plastikkirurg og øre-nese-hals-lege Bjørn Tvedt
Plastikkirurg og øre-nese-hals-lege
Mann, 56 år

Om

Dr Bjørn Tvedt er spesialist i plastisk og øre-nese-hals kirurgi og er overlege ved Fornebuklinikken. Han er en av to i Norge som er internasjonalt sertifisert ansiktskirurg av IFFPSS  (International Federation of Facial Plastic Surgery Societies).  Dette er den mest anerkjente sertifiseringen i plastisk og rekonstruktiv ansiktskirurg,  og er den samme som gjelder for American Board of Facial Plastic and Reconstructive Surgery (ABFPRS).

Bjørn Tvedt har tidligere jobbet som konstituert overlege ved avd. for plastikk – og rekonstruktiv kirurgi, Universitetssykehuset i Oslo, Rikshospitalet 2007 og ved Klinikk Bunæs og Akademikliniken. Han har utført utallige neserekonstruksjoner og ansikt/hals-løft. I tillegg har han lang erfaring i rekonstruktiv brystkirurgi og annen kosmetisk kirurgi.

Bjørn Tvedt har også vært en aktiv deltager og foredragsholder på nasjonale og internasjonale kongresser.

Spesialisering

  • Plastikkirurgi
  • Øre-, nese-, halssykdommer

Godkjenning

Autorisasjon (1998)

Offentlig avtale

Nei

Advarsler

Sjekk eventuelle reaksjoner fra Helsetilsynet

Vurderings­varsel

Bli varslet når nye vurderinger blir publisert

Brukernes vurderinger

Om vurderingene
Samlet vurdering
(108)
108 vurderinger
Tilgjengelighet
(80)
80 vurderinger
Tillit og kommunikasjon
(85)
85 vurderinger
Service
(82)
82 vurderinger

Siste vurderinger av Bjørn Tvedt

Knowledgeable and trustworthy

Klinikk: Fornebuklinikken AS Skrevet
Samlet vurdering
Tilgjengelighet
Tillit og kommunikasjon
Service

Within few minutes into my visit, he exactly knew what needs to be done and what outcome should I expect. It eased my anxiety and I felt that I was in a really good hands. I could not be happier of getting such a great surgeon.

Fantastisk flink og ryddig

Klinikk: Fornebuklinikken AS Skrevet
Samlet vurdering
Tilgjengelighet
Tillit og kommunikasjon
Service

Kan vel bare si en ting: flink, ryddig, rolig og utrolig til å forklare og gi trygghet. Kan vel vare si det slik st dette er en lege msn virkelig kan anbefale

Takket være, Dr. Bjørn Tvedt!

Klinikk: Fornebuklinikken AS Skrevet
Samlet vurdering
Tilgjengelighet
Tillit og kommunikasjon
Service

Min personlige historie.
Kompleks for min nese fra tidlig ungdomsårene, mobbet, kommenterer i voksen alder. Har vært veldig ubekvem, og til min store skrekk! Når det kommer til f.eks klasse/familie/venne bilder.
I tillegg, utfordringer med trang luftpassasje i nese som også fører til dårlig søvn og fysisk aktivitet. Skjev nese skillevegg og ødelagte slimhinner. (Skyldes ikke pga misbruk av nesespray). Eg er ikke otrivin fan, værste eg vett, er spray i nese.

Ble anbefalt på det sterkeste!
Dr. B Tvedt av min ØNH lege Dr. M Strand som følger min allergi.
Til profesjonell neseplastikk, som også kan ta det medisinske.
Bestilte en video konsultasjon med Dr. Tvedt, hvor eg ble møtt med forståelse og trygghet fra første sekund. Avtalte videre tid, til operasjon med sykepleier.
Operasjon i juni 2024, godt mottatt med et flott team! Symptomer i etterkant: hodepine og redusert dag 1 og dag 2. Lite smertestillende (Paracet) avsluttet dag to. God oppfølging og informasjon fra Bjørn og teamet første dag og dagen etter.

3 mnd etter, ny kontroll hos Dr.Tvedt nøyaktig og dyktig lege.
Bilde til sammenligning før og etter!
Før, eg misliker det så forferdelig..
Nå, eg er så komfortabel og fornøyd!

Eg vil også si, min nærmeste familie og venner har ikke kommentert min «nye» nese. De vett eg har gått igjennom en neseskillevegg operasjon (ikke kosmetisk).
De som vett det, har kommentert: din «nye nese», den passer ansiktet ditt så naturlig og fint!
Dr. Bjørn Tvedt er virkelig og anbefale på mitt sterkeste.

En stor takk, til hele team B. Tvedt v/Fornebuklinikken.

Magic in his hands

Klinikk: Akademikliniken Oslo Skrevet
Samlet vurdering
Tilgjengelighet
Tillit og kommunikasjon
Service

Jeg hadde neseoperasjon hos Bjørn Tvedt hos Akademiklinikken i Oslo, 2020. Jeg var ikke fornøyd med min nese ikke bare at det var ikke estetisk fint, men jeg hadde også pusteproblemer. Bjørn løst alt - null problemer med pust og nese ser fantastisk ut. Bjørn Tvedt forstått med en gang hva ønsket jeg, var veldig god i kommunikasjon og var åpne med råd.
Begge to vi har gjort kjempe god valg og jeg er meget fornøyd.

Bjørn du er kjempe flink og jeg ønsker deg lykke til videre.

Rolig, menneskelig, trygg og genuin.

Klinikk: Akademikliniken Oslo Skrevet
Samlet vurdering
Tilgjengelighet
Tillit og kommunikasjon
Service

Kvinne (52) opr. nesen etter år - med ønske om en endring. Jeg gjorde en god research, og da ble Bjørn et enkelt og godt valg. Jeg fikk god informasjon og vi hadde et godt samarbeid i forkant av opr. Jeg kjente meg sett, hørt og svært godt i varetatt på en menneskelig og profesjonell måte. Jeg er fantastisk fornøyd med resultatet.
Han er sett, hørt og husket. Anbefales!

Vis flere...

Les alle vurderingene

Les alle publiserte brukervurderinger på Legelisten.no.

Dette er en Pluss-tjeneste. Kjøp gir full Pluss-tilgang.