Brukernes vurderinger
Om vurderingeneSiste vurderinger av behandlere ved Frogner Helsesenter
Langvarig og solid legeoppfølging med høy kvalitet
Lege: Saimah Ahmad SkrevetJeg har hatt Saimah som min fastlege siden 2019 og er svært fornøyd med oppfølgingen jeg får.
Hun er en trygg, kunnskapsrik og empatisk lege som tar seg tid til å lytte og involverer meg som pasient i vurderingene som gjøres.
Jeg opplever henne som faglig sterk og grundig, og hun har en god evne til å formidle informasjon på en forståelig måte.
Selv når det har vært vikarer i perioder, fremstår hun alltid godt oppdatert når hun følger meg opp igjen, noe som gir meg stor trygghet. Vikarene har også vært svært dyktige.
Jeg har tillit til hennes vurderinger og føler meg alltid ivaretatt.
Selv om det kan være noe ventetid på ordinære legetimer, fungerer e-konsultasjon godt ved mindre problemstillinger.
Alt i alt er jeg veldig takknemlig for å ha henne som fastlege og kan virkelig anbefale henne.
Beste legen jeg har hatt!
Lege: Terje Grøttum SkrevetTerje er en varm og flott person som bryr seg og er veldig kunnskapsrik. Han er uten tvil den aller beste legene jeg har hatt av ca 10 leger. Jeg anbefaler han på det varmeste.
Skeptisk
Lege: Terje Grøttum SkrevetDet oppleves som svært vanskelig å forholde seg til fastlege Terje, særlig i en sårbar situasjon hvor man har behov for støtte og forståelse. Til tross for tidligere utredning i psykiatrien og dokumenterte helseutfordringer, blir man møtt med skepsis og lite velvilje når man forsøker å forklare behovet for sykemelding. Det føles som man blir dømt, og det er ekstra belastende når man i tillegg har innvandrerbakgrunn – noe som gjør det enda vanskeligere å bli tatt på alvor.
Fastlegen viser liten evne eller vilje til å lytte, og virker mest opptatt av å presse pasienten raskest mulig tilbake i arbeid, uten å ta hensyn til den psykiske helsen eller de underliggende utfordringene. Det gis ikke tilbud om henvisning til psykolog eller annen samtalebehandling, selv når dette blir etterspurt eller klart uttrykt som et behov.
Forsøk på å forklare plagene, selv på en ryddig og konsis måte, blir møtt med irritasjon, avvisning og en mistenkeliggjørende holdning. Det er gjennomgående mangel på empati og forståelse, noe som gjør det svært vanskelig å føle seg trygg og ivaretatt som pasient.
Tilgjengelig og flink
Lege: Olav Rønningen Wangensteen SkrevetOpplever han har god bredde i kunnskap og fremstår ikke for teknisk til å forklare. Flink til å sende videre og ta nødvendige prøver. Opplever meg trygg med han som fastlege.
Faktastisk lege
Lege: Terje Grøttum SkrevetUtrolig kunnskapsrik og dyktig lege. I tillegg er han hyggelig og empatisk.
Har absolutt ingenting dumt å si om han. Anbefales på det sterkeste!
Les alle vurderingene
Les alle publiserte brukervurderinger på Legelisten.no.
Dette er en Pluss-tjeneste. Kjøp gir full Pluss-tilgang.