Logo for Nydalen Tannlegesenter AS

Nydalen Tannlegesenter AS

Logo for Nydalen Tannlegesenter AS

Bestill time

I dag 12. jun I morgen 13. jun Søn 14. jun Man 15. jun Tir 16. jun

Om

Nydalen Tannlegesenter er en moderne tannklinikk midt i Nydalen. Vårt erfarne team med tannleger, tannpleier og tannhelsesekretærer har som mål å gjøre tannbehandlingen smertefri og behagelig for alle våre pasienter.

Vi har spesiell ekspertise innen behandling av pasienter med tannlegeskrekk. Med en omsorgsfull og empatisk tilnærming vil vi gjøre tannlegebesøket så komfortabelt som mulig.

For å ønske deg velkommen tilbyr vi nye pasienter 30 % rabatt på deres første behandling. Hos oss benytter vi de nyeste tannbehandlingsmetodene for å ivareta din munnhelse og gi deg et strålende smil. La din tannhelse være vår prioritet!

Kontakt

Telefonnummer 22 23 03 03 22 23 03 ... Nettsted
Sandakerveien 114 B 0484 Oslo
Bestill time
Nydalen Tannlegesenter AS holder til i Oslo

Tilknyttede personer

  • Profilbilde av tannlege Kanwal Bhatti
    Tannlege
    (103)
    103 vurderinger
    Komplett undersøkelse (nye pas.): 945 kr
  • Profilbilde av tannlege Bljerim (Blerim) Reshidi
    Tannlege
    (102)
    102 vurderinger
    Komplett undersøkelse (nye pas.): 945 kr
  • Profilbilde av tannlege Martine Leegaard Gladtvet
    Tannlege
    (29)
    29 vurderinger
    Komplett undersøkelse (nye pas.): 945 kr
  • Profilbilde av tannlege Sahar Gulzar
    Tannlege
    (27)
    27 vurderinger
    Komplett undersøkelse (nye pas.): 945 kr
  • Profilbilde av tannpleier Emilie Louise Vågen
    Tannpleier
    (17)
    17 vurderinger
    Komplett undersøkelse (nye pas.): 945 kr
  • Profilbilde av tannlege Mailin Andersen
    Tannlege
    (15)
    15 vurderinger
    Komplett undersøkelse (nye pas.): 945 kr
  • Profilbilde av tannlege Mina Quynh Tran
    Tannlege
    (13)
    13 vurderinger
    Komplett undersøkelse (nye pas.): 945 kr
  • Profilbilde av tannlege Usman Khan
    Tannlege
    (19)
    19 vurderinger
    Komplett undersøkelse (nye pas.): 945 kr
  • Profilbilde av oralkirurg Laszlo Krisztian Kalmar
    Oralkirurg
    (13)
    13 vurderinger
  • Profilbilde av tannlege Adam Al Amri
    Tannlege
    (5)
    5 vurderinger
    Komplett undersøkelse (nye pas.): 945 kr
  • Profilbilde av tannlege Rafe Riaz
    Tannlege
    (6)
    6 vurderinger
    Komplett undersøkelse (nye pas.): 945 kr
  • Profilbilde av tannpleier Bao Bao Nguyen
    Tannpleier
    (0)
    0 vurderinger
    Tannrens + Airflow: 849 kr
Tips oss om tannlege som mangler.

Brukernes vurderinger

Om vurderingene

Om vurderingene

Legelisten publiserer vurderinger skrevet av pasienter og, i noen tilfeller, deres pårørende.

Alle vurderinger blir moderert for å sikre kvaliteten i det som blir publisert. Vurderinger som er i tråd med våre retningslinjer blir publisert, i motsatt fall blir de avvist. Brukere mottar varsel om vurderingen deres blir publisert eller avvist. Hvis den blir avvist angis, som hovedregel, årsak til avvisningen.

Vurderinger vises i kronologisk rekkefølge. De nyeste vurderingene vises øverst. Gjennomsnittlig skår for behandlere og klinikker beregnes som et vanlig gjennomsnitt der alle vurderinger vektes likt. Kun publiserte vurderinger medregnes i gjennomsnittet.

Noen klinikker og behandlere kjøper tjenester av Legelisten, for eksempel Premium Profil. Slike avtaler mellom klinikker, behandlere og Legelisten påvirker ikke om vurderinger blir publisert eller avvist.

Mer informasjon om vurderinger kan finnes på siden Ofte stilte spørsmål.

Samlet vurdering
(284)
284 vurderinger
Behandling
(199)
199 vurderinger
Tilgjengelighet og service
(195)
195 vurderinger
Pris
(170)
170 vurderinger

Siste vurderinger av Nydalen Tannlegesenter AS

Virket opportunistisk

Tannlege: Bljerim (Blerim) Reshidi Skrevet
Samlet vurdering
Behandling
Tilgjengelighet og service
Pris

Jeg trengte undersøkelse av tanngnissing og valgte Blerim basert på de gode omtalene på legelisten.no og at han var tilgjengelig på kort tid. spesifiserte i innkallingen og i starten av timen formålet med timen.
Blerim var hyggelig og imøtekommende, men han brukte mesteparten av timen på undersøkelser jeg ikke ba om og veldig liten tid på den faktiske problematikken.
Han insisterte på rutine tannskjekk som jeg sa ok til. Han gjennomførte imidertidlig ekstrabehandlinger som jeg ikke skjønte der og da kom til å koste mer. Jeg kunne ha spurt mer eksplisitt om pris, så jeg tar det på min kappe.

Under tannsjekken kom han med bemerkninger som jeg aldri har fått hos tannlege før (jeg er 29 år), og som jeg syntes var veldig merkelige.
Blandt annet mente han at jeg trengte tannregulering og at jeg burde trekke visdomstennene mine. Da jeg spurte hvorfor sa han at "tennene mine var så fine og rette og det hadde vært synd om det endra seg" og at selv om visdomstennene mine var helt ute, friske og hadde god plass, så kunne de forårsake komplikasjoner senere.
Jeg påpekte at visdomstennene mine hadde vært ute siden jeg var 16-17 år, tanngarden min har uendret siden dette og at ingen tannlege hadde foreslått dette før.
Til dette svarte han at det var umulig at visdomstennene var ute så tidlig og at de kom til å få dårligere plass. Jeg spurte om han mente inngrepene var medisinsk nødvendig og selv om han prøvde å argumentere for det, så oppfattet jeg argumentene som motivert av estetikk ("de er så fine nå,unngå at de blir skjeve").
Helt til slutt brukte han ~ 2-3 minutter på å undersøke tanngnissing, og konkluderte med at jeg ikke trengte biteskinne, men fortsatte å komplimentere tennene mine og poengtere at jeg burde ha prevantiv tannregulering.

Det var hyggelig med komplimenter på tennene mine, men jeg satt igjen med et inntrykk av at han prøvde å tjene penger på meg ved å spille på følelsene mine, noe jeg ikke ønsker av en helsetjeneste og som desverre fikk meg til å få lavere tillit til privat tannhelsetjeneste generelt.
Han var veldig hyggelig, men jeg må si at jeg følte meg litt lurt.


Hei,

For det første setter stor pris på at du har tatt tid å skrive om meg om din opplevelse.Uten ditt navn litt vanskelig å svare 100%,men skal prøve å svare nøyaktig om det du har skrevet.

Det er en total misforståelse her.

Som du nevner problemet var tanngnissing.For å finne årsaken til et problem må man ta en grundig undersøkelse og bilder,samt panorama bilde-OPG.Og en veldig ting å nevne her,er at jeg utfører Aldri en behandling eller noe som helst uten PASIENTENS SAMTYKKE.Aldri gjort det og kommer aldri til å gjøre det.Jeg spør pasienten når har du vært sist hos tannlegen og tatt kontroll og bilder.Hvis det er et år eller mer så ANBEFALER jeg undersøkelse og bilde for en mer riktig og nøyaktig diagnostikk.Insisterer eller presser Aldri pasienten til noen form for behandling uten deres SAMTYKKE.

Når man samtykker til undersøkelse så blir det grundig undersøkelse hos meg.Du har skrevet at jeg er tatt undersøkelse som du ikke ba(hva mener du med det),når man samtykker til undersøkelse da vet tannlegen hva som innebærer inn i en undersøkelse.Det er protokoll vi tannleger følger opp på all behandling vi utfører.

Hvilken undersøkelse mener du som ikke var relevante??

Du har skrevet at jeg utførte ekstra behandlinger,kan du nevne hva som var ekstrabehandling du fikk,er du snill????Og som kosta mer??TOTALT USANT.IKKE ENIG.UTFØRER IKKE BEHANDLING UTEN SAMTYKKE FRA PASIENT!Du har ikke skrivet navn og prisen du har betalt.

Når det gjelder regulering invisaling,om jeg har sagt det så står jeg får det jeg har sagt.Når man tar kontroll og ser man indikasjon til regulering så informerer jeg pasienten om det.Men jeg insisterer ikke eller presser pasienten for det.Anbefaler for å unngå evt problemer som kan oppstå etter 10-20 år.Sier til alle pasientene etter kontrollen på hva som må gjøres og det som er nødvendig,men pasienten er selv sjef for munnen sin og dere bestemmer om dere vil gjøre det eller ikke.ANBEFALER.Og at du ikke har hørt fra andre tannleger det jeg sa til deg,så er det ikke mitt problem.Som sagt jeg utfører grundig undersøkelse,ser ikke bare etter karies-hull,men alt imunnen(tenner,tannstilling,tannkjøtt,tunga,slimhinne,kjeveledd osv)

Når det gjelder visdomstenner.Hvis det er fin munnhygiene og de har kommet veldig bra så anbefaler jeg ikke fjerning.Så lenge jeg har sagt til deg at de må fjernes nå eller på sikt så har jeg en veldig god medisinsk grunn som jeg kan argumentere med glede.Det kalles profylaktisk fjerning dvs fjerne visdomstenner før problemet kommer eller vente til problemene kommer.Jeg går ikke bare utifra situasjon nå,men tenke langsiktig på hva kan det skje om det ikke gjøres behandling nå.Jeg er pliktig til å informere pasienten alt utifra undersøkelsen,på mulige komplikasjoner på sikt og alternativt behandling.MEN HUSK ALLTID I ENIGHET MED PASIENTEN OG SAMTYKKE.

Du skriver at visdomstenna dine har vært ute siden du var 16-17 år noe jeg aldri opplevd i de 20 årene jeg jobber som tannlege.Men får all del kroppen er mirakel,så her kan jeg vare enig med deg.Men her skjønner jeg ikke hvorfor ble det nevnt det herren OK.

2-3 min undersøkelse på tanngnissing.FEIL.Hva mener du med det,jeg utfører aldri undersøkelse på 2-3 min.Kanskje du vet noe mer avanserte og spesielle undersøkelse relatert bare tanngnissing som jeg ikke vet???

Det er greit å nevne og som er veldig viktig her utifra det du har skrevet er,at alt det jeg har sagt er medisinsk relatert og kan argumentere 1000%.

Anbefalt regulering pga trangstilling,feil bitt(overbitt,krysbitt osv)for å unngå mer slitasje på tenner,samt problemer med kjeveleddet.

Bitteskinne lages når det er problemer med kjeveledett-spening i muskulaturen.For å unngå mer slitasje på tenner,må bitte rettes med regulering.

Og sist nevner du at jeg ville tjene penger som jeg synes det er latterlig.JEG HAR JOBBET SOM TANNLEGE I SNART 20 ÅR OG HAR ALDRI OVERBEHANDLET PASIENTER OG KOMMER ALDRI TIL Å GJØRE DET(DET ER VELDIG SYND AT DU HAR OPPLEVD SÅNN).JEG HAR TUSENVIS AV MINE FASTE
FORNØYDE PASIENTER.

Du skriver spille med pølsene dine,hva mener du med det.Presset jeg deg for noe behandling uten din samtykke????Trakk jeg visdomstanna dine,lagde jeg regulering???????JEG INFORMERTE OG ANBEFALTE DEG UTIFRA UNDERSØKELSEN OG BILDER JEG UTFØRTE HOS DEG,IKKE NOE EKSTRA BEHANDLINGER BLE UTFØRT BORTSETT FRA UNDERSØKELSEN OG BILDER OG MED DITT SAMTYKKE.Ingenting utføres uten samtykke.

Følte deg lurt.Kan du utdype på hva som jeg gjorde at du følte deg lurt.HVA LURTE JEG DEG FOR???FOR AT DU FIKK EN GRUNDIG UNDERSØKELSE OG GOD INFO GENEREL OM TANNHELSEN DIN-:)

Igjen det er veldig synd for din opplevelse,men du har skrevet ting som ikke stemmer i det hele tatt,men som sagt setter stor pris på du har brukt din tid til å skrive om meg.TAKK!

Du er fortsatt Velkommen som pasient hos meg.

Grundig kontroll-JA

God info-JA

INGEN OVERBEHDLING ELLER LURERI

JA,JEG ER FORNØYD AT JEG TJENER PENGER MED GOD SAMVITIGHET OG UTFØRER FORSVARLIG BEHANDLINGER.JEG ER STOLT OVER MEG SELV OG IKKE MINST TAKKER ALLE MINE PASIENTER OVER ALLE DE ÅRENE SOM JEG HAR JOBBET SOM TANNLEGE.RESPEKT FOR DEG OG ALLE MINE PASIENTER.

OBS:DU KAN STOLE 1000%PÅ TANNHELSETJENESTEN I NORGE.

Besvart av Bljerim (Blerim) Reshidi

Livets tannlege!

Tannlege: Bljerim (Blerim) Reshidi Skrevet
Samlet vurdering
Behandling
Tilgjengelighet og service
Pris

Fra første stund følte jeg meg godt ivaretatt. Blerim er imøtekommende, snill og tok seg god tid til å forklare alt grundig og tydelig underveis i behandlingen.

Det som virkelig skilte seg ut var den faglige dyktigheten kombinert med en genuin evne til å vise forståelse og skape ro rundt egen tannstatus. Jeg opplevde å bli tatt på alvor, og kommunikasjonen var eksemplarisk hele veien.

Dette er uten tvil den beste tannlegen jeg har vært hos, og jeg vil varmt anbefale Blerim videre.
Ser allerede frem til min årlig kontroll neste år!

Dyktig tannlege

Tannlege: Mailin Andersen Skrevet
Samlet vurdering
Behandling
Tilgjengelighet og service
Pris

Jeg vil virkelig anbefale Mailin! Hun er utrolig dyktig og jeg har fått skikkelig god hjelp. Føler meg alltid ivaretatt og trygg når jeg er hos henne!

Den beste tannlegen jeg har vært hos🤩

Tannlege: Martine Leegaard Gladtvet Skrevet
Samlet vurdering
Behandling
Tilgjengelighet og service
Pris

Proff, vennlig, beroligende, uten smerte og super hyggelig🤗
Bestilte time på nettet på kvelden og fikk time kl 12 dagen etter. Veldig hyggelig mennesker der og lyse trivelige lokaler.

Kan varmt anbefale tannlege Usman Khan til andre som ønsker en dyktig og imøtekommende tannlege.

Tannlege: Usman Khan Skrevet
Samlet vurdering
Behandling
Tilgjengelighet og service
Pris

Jeg sitter igjen med en svært god opplevelse etter å ha vært hos tannlege Usman Khan. I en akutt situasjon ble jeg tatt imot på en profesjonell og omsorgsfull måte, noe som ga meg stor trygghet fra første stund.

Behandlingen var grundig og godt forklart underveis, og jeg opplevde høy faglig kompetanse kombinert med god kommunikasjon. Oppfølgingen både under og etter behandlingen har vært upåklagelig, og jeg har følt meg godt ivaretatt hele veien.